To rekord – w ciągu 22 lat Polka ukończyła 28 specjalności na uczelniach wyższych

8 stycznia 2023 18:20
To rekord – w ciągu 22 lat Polka ukończyła 28 specjalności na uczelniach wyższych фото

Dorota Monika Zwierzyńska-Symonajc jest najlepiej wykształconą osobą w Polsce – w ciągu 22 lat wykształciła się w 28 specjalnościach. Tym samym Dorota ustanowiła polski rekord liczby otrzymanych specjalności.

Dr Dorota Monika Zwierzyńska-Simonaic urodziła się w Białymstoku w 1976 roku. Do 2022 roku ukończyła 28 specjalności – 10 magisterskich, jeden licencjacki i 17 podyplomowych. Tym samym ustanowiła rekord Polski w liczbie ukończonych specjalności i uzyskanych dyplomów.

Swoją przygodę akademicką rozpoczęła od filologii polskiej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, którą ukończyła z tytułem magistra w wieku 24 lat. W kolejnych latach studiowała na uczelniach w całej Polsce. Ukończyła studia magisterskie z psychologii, socjologii, pedagogiki, prawa, kryminologii, filologii rosyjskiej i angielskiej.

Dorota ukończyła studia podyplomowe z Seksuologii Klinicznej, Żywienia, Dziennikarstwa, Filozofii, Etyki Nauczania oraz Rachunkowości. Otrzymała również stopień doktora.

Dziś Dorota kontynuuje naukę, więc można się spodziewać, że liczba otrzymywanych przez nią dyplomów będzie rosła.

Kolejnym rekordzistą w dziedzinie naukowej jest Mateusz Holda, który w wieku 29 lat otrzymał tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu, stając się tym samym najmłodszym profesorem w Polsce. W 2019 roku wszedł do Forbesa „30 Under 30” jako młody mężczyzna poniżej 30 roku życia, który stał się liderem w swojej dziedzinie.


Podobne wiadomości: