W Polsce po raz pierwszy na świecie będzie można płacić skanując jednocześnie twarz i oczy

3 czerwca 2024 14:44
W Polsce po raz pierwszy na świecie będzie można płacić skanując jednocześnie twarz i oczy фото

Sieć sklepów Empik we współpracy z Mastercard i PayEye rozpoczyna pilotażowy projekt dokonywania płatności z wykorzystaniem połączenia dwóch metod biometrycznych – skanowania twarzy i tęczówki.

Polska firma PayEye z siedzibą we Wrocławiu twierdzi, że jej nowy terminal płatniczy eyePOS 3 to pierwsze na świecie urządzenie działające w oparciu o biometrię oczu i twarzy i obsługujące wszystkie rodzaje płatności bezgotówkowych – kartowe, mobilne i NFC. Będzie testowany w salonach Empików we współpracy z Mastercard.

Biometryczne uwierzytelnianie oka można wykorzystać do identyfikacji w sytuacjach, gdy konieczne jest zakrycie części twarzy, np. maseczką. Dzięki zastosowaniu podwójnego uwierzytelniania rozwiązanie można zastosować globalnie, bez ryzyka pomyłki, niezależnie od ilości użytkowników w bazie.

Jednocześnie biometria twarzy umożliwia identyfikację nawet w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych, zapewniając dodatkowe wsparcie biometrii tęczówki. Łącząc dwie metody biometryczne, firma gwarantuje bezpieczeństwo płatności nie tylko offline, ale także online.

PayEye twierdzi, że technologia ta zapewnia najbezpieczniejszą formę przetwarzania płatności na świecie. Terminal eyePOS jest chroniony przed jakąkolwiek formą wycieku danych. Dane przesyłane są wyłącznie w ramach zamkniętej infrastruktury przy wykorzystaniu szyfrowanego połączenia. Do realizacji płatności wykorzystywane są tokeny, czyli zaszyfrowana forma karty płatniczej.


Podobne wiadomości: