Wizytówki były integralną częścią etykiety

1 lipca 2024 13:22
Wizytówki były integralną częścią etykiety фото

Czy wiesz, że pierwszy rodzaj wizytówki pojawił się w starożytnych Chinach ponad 2500 lat temu? Jak twierdzą eksperci z https://pl.vizitka.com/pl/wizytowki, nie każdego było stać na ten luksus, a jedynie klasę wyższą. Brak wizytówki uznano za nieetyczny, a standardy etykiety przewidywały różne projekty dla kobiet i mężczyzn.

Producenci wzięli bambusowe deski i umieścili na nich hieroglify. W III wieku. PNE. drewno zastąpiono jedwabiem. Sprawa została wykorzystana raz, napisano na niej nazwę i treść petycji i trafiła ona do wysokiego urzędnika. Może to być urzędnik, urzędnik państwowy lub ktoś o królewskiej krwi. Naturalnie nie każdego było stać na taką przyjemność.

Historia pojawienia się papierowej wizytówki rozpoczyna się w III wieku naszej ery. w Chinach. Urzędnicy byli po prostu zobowiązani je posiadać. Nazwisko, imię i stanowisko zostały zapisane na czerwonym papierze.

Historia tworzenia wizytówek w Europie

W Europie wizytówki pojawiły się w XVI i XVII wieku; podkreślały status właściciela. Wizytówki były potrzebne przedstawicielom klas wyższych do komunikowania się w swoich kręgach. Element statusu, wizerunku, reputacji, ale nie oferta usług.

W tamtych czasach wizytówka była arcydziełem sztuki. Nad jego powstaniem pracowali artyści, każdy był dziełem niepowtarzalnym. Starannie przechowywano je w specjalnych albumach. Gdyby w naszych czasach zachowano takie ostrożne podejście do wizytówek, wówczas można byłoby zamówić specjalną fotoksiążka online.

Funkcje wizytówek pisanych odręcznie

  • Podkreśl status. Drogi dodatek dla ważnej osoby.
  • Dać prezent. Rola małej pocztówki.
  • Wspaniała uroczystość lub przyjęcie. Poinformuj ich, że uczestniczyłeś w wydarzeniu.

Dopiero pod koniec XIX wieku styl biznesowy stał się modny, a na wizytówkach zaczęto zapisywać jasne i zrozumiałe informacje o zawodzie i miejscu zamieszkania. Forma pozostaje pretensjonalna, jest herb rodzinny, ozdoby, zawijasy, rysunki itp.

Wizytówka dzisiaj

Dziś każdy przedsiębiorca, menedżer, kierownik sprzedaży, przedstawiciel handlowy i każda inna osoba, która coś sprzedaje, ma miniaturową kartkę papieru z danymi kontaktowymi i rodzajem działalności. Są niezbędne do nawiązywania znajomości na spotkaniach, do reklamy, do autoprezentacji, do wymiany kontaktów i nie tylko. We współczesnym świecie zawsze można je zamówić online, na przykład na stronie https://pl.vizitka.com/pl.


Podobne wiadomości: