Japonki wychodzą za mąż za siebie – nowy trend wśród zamożnych kobiet

8 lipca 2024 17:49
Japonki wychodzą za mąż za siebie – nowy trend wśród zamożnych kobiet фото

Niektórzy chcą po prostu założyć białą sukienkę, niektórzy chcą spędzić miesiąc miodowy, a jeszcze inni chcą rozpocząć nowe życie.

W Japonii pojawił się nowy trend, gdzie młode kobiety porzucają tradycyjne ceremonie zaślubin na rzecz „ślubów singli”, podczas których same „wychodzą za mąż”.

Niektóre kobiety pociąga chęć noszenia pięknej sukni, inne zaś chcą uczcić osobisty kamień milowy.

Przykładem tego trendu jest gwiazda filmów dla dorosłych Mana Sakura.

Na swoim solowym ślubie w marcu 2019 roku założyła pierścionek na własny palec i odważnie obiecała: „Będę szanować swoje życie. Niezależnie od tego, czy jestem zdrowy, czy chory, zawsze będę siebie kochać i uszczęśliwiać”.

Inna kobieta o imieniu Hanaoka zorganizowała samotną ceremonię ślubną w restauracji w Tokio, zapraszając 30 przyjaciół i wydając łącznie 250 000 jenów (1600 dolarów).

„Przeczytałam o ślubach solo w artykule blogerki i pomyślałam, że nie mogę tego zrobić. Ale jakieś trzy lata temu zaczęłam robić rzeczy, które sprawiały mi radość: nosić ładne ubrania, delektować się pysznym jedzeniem i kąpać się z płatkami kwiatów. Wtedy zacząłem myśleć o wyjściu za mąż.

Dlaczego pojawił się trend

Według danych rządowych w zeszłym roku Japonia odnotowała najniższą liczbę małżeństw od 90 lat, a ślub zawiązało mniej niż 500 000 par.

Ceremonie solowe stały się nową szansą biznesową w branży ślubnej. Usługi obejmują sesje zdjęciowe, do udziału w których panna młoda może zaprosić przyjaciół lub rodzinę. Kobiety mogą także samodzielnie zorganizować miesiąc miodowy.

Pasuje to do stylu życia japońskich singli, którzy mają mniej obciążeń rodzinnych i większy dochód do dyspozycji, dzięki czemu mogą skupić się na poprawie jakości życia.

Reakcja mieszana

Trend wywołał ożywioną debatę w Internecie.

  • Śluby singli wydają się świetne. Jest wiele sposobów na osiągnięcie szczęścia. Najważniejsze to najpierw pokochać siebie.
  • Nie do końca rozumiem. Czy to obietnica, że ​​od teraz będziesz traktować siebie poważnie? To tylko sposób na uniknięcie wyśmiewania bycia singlem i służenie jako ostatnia linia obrony.
  • To jest śliczne. To zaspokaja moje pragnienie noszenia sukni ślubnej bez ślubu.
  • Chociaż nie ma w tym nic złego, noszenie pierścionka na własnym palcu powoduje uczucie samotności.
  • Może to po prostu sposób na zbieranie prezentów ślubnych.”

Podobne wiadomości: