Którego z członków rodziny kot wybiera do roli „właściciela”, a którego do roli „sługi”

1 maja 2023 17:39
Którego z członków rodziny kot wybiera do roli „właściciela”, a którego do roli „sługi” фото

Koty mają wysoki poziom zdolności analitycznych i są w stanie podejmować decyzje w oparciu o swoje doświadczenie i obserwacje. Wykazują się również kreatywnością w rozwiązywaniu różnych problemów, co czyni je wyjątkowymi zwierzętami. Żyjący w rodzinie kot rozdziela role między swoich członków, wybierając kogoś na „pana”, a kogoś na „sługę”. Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak zrozumieć, jaką rolę przypisał ci kot.

Kogo kot wybiera na „właściciela”

Co zaskakujące, najbardziej opiekuńcza osoba w rodzinie nie zawsze jest odpowiednim kotem do roli „właściciela”. Często jest to zwykły „żywiciel rodziny”, który odpowiada na wymagające miauczenia, rozdaje smakołyki i otwiera drzwi. Ale stać się „właścicielem” tego nie wystarczy. Nadpobudliwy członek rodziny, który nieustannie przytula kota, głośno hałasuje, robi zamieszanie i przeszkadza kotu, gdy ten jest zajęty swoimi sprawami, raczej nie zostanie jej „właścicielem”. W końcu każdy kot ceni niezależność i spokój. Nie lubi, gdy nie szanuje się jej przestrzeni osobistej lub coś jej się narzuca. Taka osoba jest bardziej odpowiednia do roli „sługi”, ponieważ on sam przyjdzie i szybko wszystko naprawi. Osoba agresywna i wściekła również nie nadaje się do roli „właściciela”, jego agresywne zachowanie może wywołać stres i strach u kota. W obecności takiej osoby zwierzę czuje się niekomfortowo i stara się trzymać od niego z daleka.

Koty są bardzo wrażliwymi zwierzętami i wybierają swoich „właścicieli” według własnych kryteriów. W większości przypadków kot potrzebuje osoby, która stanie się dla niego nie tylko zwykłym „żywicielem rodziny”, „obrońcą” czy „sługą”. A osoba, która znajduje u niej reakcję emocjonalną, zwraca uwagę na jej nastrój, rozumie jej pragnienia i potrzeby. Może to być osoba, która bawi się z kotem, komunikuje się z nią na równych prawach, pieści ją, pielęgnuje jej sierść i dba o jej zdrowie. Taka osoba staje się dla kota źródłem komfortu i bezpieczeństwa, a także zaufania i szacunku. A jeśli typ temperamentu kota będzie również zbieżny z temperamentem człowieka, to przyjaźń tych dwojga będzie jak najbardziej oddana. Kot będzie komunikował się z innymi członkami rodziny, ale tylko jeden będzie „właścicielem”. Reszta będzie jej służyć, czyli wykonywać wszelkiego rodzaju obowiązki.

Jakie role kot przydziela innym członkom rodziny

Kot z reguły rozdziela role w rodzinie w zależności od charakteru i zachowania każdego członka rodziny, a także zwierząt domowych, które z nią mieszkają. Jeśli jednak mieszkasz sam z kotem, wtedy nie będzie miała dużego wyboru i wszystkie role przypadną Tobie.

Na „obrońcę” kot zazwyczaj wybiera tego członka rodziny, który w jej opinii jest najsilniejszy i potrafi zapewnić jej bezpieczeństwo. Może to być osoba lub inne zwierzę w domu, na przykład pies lub inny kot. Na przykład rodzina ma dużego psa, który głośno szczeka na każdego nieznajomego. Z tego powodu kot może uważać psa za najlepszego obrońcę, ponieważ jest duży i groźny. Taki pies będzie w stanie uchronić go przed różnymi niebezpieczeństwami, gdy sam kot nie będzie w stanie udzielić należytej odmowy. W innym przypadku rodzina może mieć kilka kotów, a najbardziej doświadczony kot może zostać adwokatem młodszego kota. Będzie jej pilnować i wypędzić z niebezpiecznych miejsc. I wreszcie kot może wybrać osobę do roli „obrońcy”, na przykład może być najwyższy w rodzinie. W razie poważnego niebezpieczeństwa będzie szukała u niego ochrony. Ale jeśli kot nie ufa żadnemu z członków rodziny, to radzi sobie bez „obrońcy” iw razie niebezpieczeństwa chowa się pod kanapą, za szafą lub w innym odosobnionym miejscu.

Na „sługę” kot wybiera członków rodziny, którzy nie mają z nią silnego związku emocjonalnego, ale mogą wykonywać różne obowiązki. Na przykład czyść tacę, baw się nią, kupuj zabawki, przekąski, rozmawiaj, ale nie spędzaj ze zwierzęciem całego czasu i nie bądź jego „właścicielem”.

Jaka jest twoja rola

Aby zrozumieć, jaką rolę ci przypisano, wystarczy obserwować zachowanie kota. Często okazuje swoje przywiązanie do osoby, która jest jej „panem”. Kładzie się na kolanach, kiedy czyta książkę lub ogląda telewizję. Jednocześnie często ignoruje innych członków rodziny. Chodzi za nim, starając się spędzać z tą osobą jak najwięcej czasu. Na przykład kot może czekać na osobę, która bierze prysznic lub gotuje obiad. Często spotyka się z „mistrzem” po pracy. Ociera się o niego częściej niż o resztę rodziny. Tym samym pokazuje, że czuje z nim niezwykle silną więź. Ponadto kot dostosowuje się do jego reżimu - idzie spać

i wstaje razem z nim, a także pozwala mu wykonywać nieprzyjemne zabiegi, takie jak kąpiel czy obcinanie paznokci. Nie oznacza to jednak, że bycie „żywicielem rodziny”, „obrońcą” czy „sługą” jest złe i kot nie docenia innych członków rodziny. Tak, nie jesteś „właścicielem”, a kot nie spędza z tobą całego czasu. Jednak nadal komunikuje się z tobą i daje ci słodkie mruczenie i uwagę.

Wniosek

Koty są bardzo spostrzegawczymi zwierzętami i z reguły szybko określają głównego „właściciela” w rodzinie. Ale jeśli chodzi o wybór „sługi”, koty wykazują się dużym wyrafinowaniem. Uważnie obserwują każdego członka rodziny, badają jego zachowanie i na tej podstawie decydują, komu będą bardziej ufać i komu powierzyć swoje potrzeby i pragnienia. Jeśli zauważysz, że kot wybrał cię na „sługę”, nie popisuj się, to znaczy, że cię szanuje i ufa.


Podobne wiadomości: