Dziki zaczęły atakować ludzi

12 stycznia 2024 03:00
Dziki zaczęły atakować ludzi фото

Mieszkańcy Legionowa borykają się z problemem – mowa o dzikich zwierzętach w mieście. W ostatnim czasie dziki żerujące na terenie przedszkola i liceum zaczęły atakować ludzi. Straż Miejska musiała interweniować.

Skala problemu dzikich zwierząt w Legionowie zmusiła do poinformowania służb i wójta (jest to urzędnik pełniący funkcję naczelnika powiatu). Akcja została podjęta w związku z niebezpieczną sytuacją, która miała miejsce we wtorek 9 stycznia rano przy ul. Królowej Jadwigi.

Na miejsce wezwano straż miejską, która udzieliła pomocy przestraszonym mieszkańcom. Po tym incydencie władze Legionowa zwróciły się o pomoc do burmistrza.

„W związku z nadmierną populacją dzików na terenie miasta i zagrożeniem, jakie te zwierzęta stanowią dla mieszkańców, starosta Legionowa zwrócił się do burmistrza powiatu o przywrócenie stanowiska koordynatora ds. dzikich zwierząt” – czytamy na stronie internetowej urzędu burmistrza Legionowa. .

W raporcie zauważono także, że w przeszłości praca koordynatora przebiegała dobrze – dzięki niej znacząco ograniczono problem przemieszczania się dzikich zwierząt poza tereny leśne.


Podobne wiadomości: