Rzadkie źrebięta rasy urodzone w warszawskim zoo - tylko 200 z nich zostało w naturze

31 stycznia 2023 14:55
Rzadkie źrebięta rasy urodzone w warszawskim zoo - tylko 200 z nich zostało w naturze фото

W stołecznym zoo (ul. Ratuszowa, 1/3) urodziło się źrebię konia Przewalskiego - to gatunek zagrożony, na wolności żyje zaledwie 200 osobników.

«Ihaha! Sukces hodowlany w Warszawskim ZOO! 26 stycznia o godz. 6:45 przyszło na świat piękne źrebię konia Przewalskiego – gatunku zagrożonego wyginięciem (EN – endangered)!

To córeczka 6-letniej Primy urodzonej w Warszawskim ZOO oraz 10-letniego Larsa – ogiera, który przyszedł na świat w Zoo Leipzig, a do Warszawy przyjechał z Augsburga w styczniu 2021 r.

Poród przebiegł bez komplikacji, a urocza klaczka biega u boku mamy.» - radosną nowiną podzielili się przedstawiciele stołecznego zoo.

Dodali, że poród przebiegł bez komplikacji, a teraz uroczy źrebak biega u boku matki. Zoo zaprasza mieszkańców do odwiedzenia zwierzęcia – przed zagrodą dla lwów można spotkać źrebię z matką i innymi członkami stada.

Dla przypomnienia: koń Przewalskiego jest jedynym dzikim koniem na świecie, wpisanym na Czerwoną Listę Gatunków Zagrożonych publikowaną przez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody i Zasobów Naturalnych.

Gatunek został odkryty w 1879 roku w pobliżu pustyni Gobi przez przyrodnika Nikołaja Przewalskiego. Występuje na stepach Mongolii, ale jest uważany za prawie wymarły - na wolności pozostaje tylko 200 osobników.


Podobne wiadomości: