Dowiedzieliśmy się, czym różnią się brązowe i białe jajka: czy to prawda, że ​​te pierwsze są smaczniejsze i zdrowsze od tych drugich

12 stycznia 2023 22:44
Dowiedzieliśmy się, czym różnią się brązowe i białe jajka: czy to prawda, że ​​te pierwsze są smaczniejsze i zdrowsze od tych drugich фото

Lodówka może być pusta, ale jeśli na półce na drzwiach jest przynajmniej kilka jajek, to dzisiaj nie jest tak źle. Ale dlaczego wszystkie są tak różne?

Jak kolor jaj wpływa na ich smak?

Być może słyszałeś, że duże jajka są smaczniejsze niż małe, a brązowe są zdrowsze niż białe. Jednak w rzeczywistości wygląd jaj mówi więcej o kurach, które je zniosły.

Cętkowane i czarne ptaki składają jaja o brązowej skorupce, jasne ptaki z białymi, a młode kury nioski zawsze będą miały mniejsze jaja. Korzyści z jaj również nie zależą od ich wielkości ani koloru: są równie bogate w białko, witaminy A, D, E, K i grupy B, cynk, żelazo i inne minerały.

Jaka jest różnica między brązowymi i białymi jajkami

Tak więc najważniejsze przy wyborze jaj jest znalezienie świeżych, wszystko inne jest kwestią ceny.

Jak wybrać świeże jajka

Im jajko jest starsze, tym jest jaśniejsze. W domu możesz to sprawdzić, wkładając ją do szklanki z wodą: najświeższa opadnie, nieświeża wypłynie na środek, zgniła wypłynie. Również świeże jajka na twardo są trudniejsze do obrania: przestrzeń powietrzna pod skorupką jest zbyt mała. Jednak im dłużej są przechowywane przed gotowaniem, tym więcej powietrza udaje im się uzyskać.

Wybierz w sklepie opakowanie z najnowszą datą, a producentem - najbliższe geograficznie Twojemu miastu, aby wyeliminować wady długiego transportu.


Podobne wiadomości: