CRM w chmurze Bitrix24

26 czerwca 2024 14:28
CRM w chmurze Bitrix24 фото

Jeśli wybierzesz wersję CRM Bitrix24 w chmurze, zyskasz ogromne możliwości ograniczenia rutyny, optymalizacji czasu i zwiększenia produktywności.

Jakie procesy upraszcza CRM?

CRM jest często instalowany w celu uproszczenia następujących zadań:

- Praca z leadami, transakcjami, kartami firmowymi.

- Fakturowanie i przetwarzanie płatności.

- Przechowywanie, strukturyzowanie, importowanie i eksportowanie danych firmy.

- Organizowanie ścieżki sprzedaży

- Raportowanie.

- Komunikacja między członkami zespołu, a także pracowników z partnerami i klientami.

Co można przyspieszyć i zoptymalizować dzięki CRM?

Dzięki CRM wszystkie procesy można wyraźnie podzielić na projekty, a w ich ramach zorganizować wygodne procesy pracy, rozwiązując konkretne podzadania.

Ponieważ istnieją wszystkie możliwości dostosowania praw dostępu, łatwo jest osiągnąć pożądany poziom hierarchii. Administratorzy mają maksymalne uprawnienia. W zależności od taryfy, takie uprawnienia mogą być dostępne dla 1-15 użytkowników.

Następnie są Menedżerowie i Pracownicy, których uprawnienia są przypisane zgodnie z ich stanowiskami (na przykład będą one różne dla Działu Marketingu i Działu Treści).

Najwięcej pytań przy wdrażaniu i konfiguracji CRM budzą pytania o to, kto może zmieniać karty klientów, zmieniać ceny towarów (w katalogu, a czasem w sklepie internetowym, który również jest zintegrowany z platformą), dostosowywać ustawienia poszczególnych sekcji, parametry księgowości magazynowej.

Ważne jest, aby jasno zrozumieć role poszczególnych pracowników firmy, aby kompetentnie zorganizować przestrzeń roboczą. Jeśli wszystko zostanie jasno wdrożone, nie będzie problemów z obszarem odpowiedzialności. Takie podejście jest bardzo dyscyplinujące i podnosi poziom jakości wykonywanej pracy.

Kalendarz

A propos dyscypliny. Świetnym narzędziem, które pomaga utrzymać ją na wysokim poziomie, w CRM jest "Kalendarz"

Możesz zaplanować swój dzień pracy i spotkania z dowolnego urządzenia. Jeśli korzystasz z innych usług, takich jak Google, nie ma problemu, synchronizacja jest łatwo dostępna.

CRM obsługuje zarówno kalendarze osobiste (konkretnych pracowników), jak i kalendarze współdzielone. Jest to przydatne do synchronizacji planów całej firmy lub grupy przypisanej do konkretnego projektu, zadania, podzadania. Informacje z kalendarza można łatwo przekształcić w spotkanie online z ogólnym czatem, rozmową grupową.

Bardzo wygodne jest to, że platforma wspiera zarówno typowe procesy i posiada gotowe szablony i rozwiązania, jak i pozwala na pracę z niestandardowymi scenariuszami i funkcjonalnościami. Każdy ma swoje potrzeby, a SRM pomoże znaleźć wspólny język z każdym z nich.


Podobne wiadomości: