Znaki na piątek 13-go - czego absolutnie nie można zrobić w ten pechowy dzień, a co można

12 stycznia 2023 22:23
Znaki na piątek 13-go - czego absolutnie nie można zrobić w ten pechowy dzień, a co można фото

Piątek trzynastego to pechowy dzień. Dla niektórych ta opinia, pochodząca ze średniowiecza, jest aktualna do dziś. Dla niektórych nie.

Liczba „13” jest postrzegana jako niepomyślna w wielu kulturach na całym świecie. Homer, Cyceron słyną z negatywnego stosunku do niego. Kabaliści wierzą, że Duchów Zła jest 13. Piątek, który dziś jest najczęściej postrzegany radośnie jako dzień poprzedzający weekend, jest również historycznie uważany za dzień niesprzyjający. Jeśli w XXI wieku w piątek robotnik radośnie wydycha powietrze przed długo oczekiwanym odpoczynkiem, to w średniowieczu w piątki kaci ostrzyli siekiery i przeprowadzali egzekucje.

Z biegiem czasu historie się połączyły, lęki się wzmocniły - a piątek trzynastego zaczął rzucać na przesądnych ludzi podwójną grozę. Tego dnia zaczęły się dziać wielkie tragiczne wydarzenia: katastrofy lotnicze, wraki statków, ataki terrorystyczne.

Czego nie robić w piątek 13-go

Według wierzeń niesprzyjająca aura będzie nam towarzyszyć w wielu sprawach, dlatego należy powstrzymać się od:

  1. Nie tylko nie wsiadaj za kółko, ale też nie jedź na wycieczkę
  2. Nie raduj się zbytnio: zrezygnuj z uczt, przyjęć i innych imprez rozrywkowych na dużą skalę.
  3. Nie zaczynaj niczego nowego w piątek trzynastego. Nie przyjmuj nowej pracy w pechowy dzień i nie zawieraj umów.
  4. Nie sadź roślin w tym dniu: albo nie będą rosły, albo nie będą cię zadowolić swoim wyglądem.

Co robić w piątek 13

Poświęć dzień dla siebie, a mianowicie na zabiegi pielęgnacyjne (masaż, okłady na ciało, maseczki itp.), relaks (dobry sen, medytacja, lektura pozytywnej literatury, obejrzenie dobrego filmu), mało intensywny sport – idź na basen, poskocz linę na podwórku, spędzić wieczór w rodzinnym gronie przy filiżance rumiankowej herbaty lub aromatycznej kawy i grać w monopoly, lotto (cokolwiek - najważniejsze, żeby czyny dawały radość). Wszystko, co zrobisz w piątek 13-go dla siebie i swojego zdrowia - fizycznego i psychicznego, przyniesie ci korzyści.


Podobne wiadomości: