Do Polski zbliża się cyklon, który przyniesie deszcz i wiatr do 125 km/h

16 lutego 2023 18:43
Do Polski zbliża się cyklon, który przyniesie deszcz i wiatr do 125 km/h фото

Pogoda w weekend będzie bardzo dynamiczna - według prognoz nad Polską przetoczy się huragan z wiatrem do 125 km/h. Możliwe są burze.

Polski Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) prognozuje ostrzeżenia 1, 2 i 3 stopnia.

Cyklon Ulf zbliża się do Polski, przyniesie namacalne zmiany w pogodzie, od piątku 17 lutego będzie niebezpiecznie - ostrzegają synoptycy.

W piątek Polska będzie pod wpływem strefy niskiego ciśnienia, co spowoduje opady deszczu, możliwe są huragany. Na wybrzeżu porywy wiatru mogą osiągnąć 120 km/h, na lądzie - 80-90 km/h. Synoptycy przewidują silny sztorm na Morzu Bałtyckim. Wiatr zacznie słabnąć dopiero w nocy z soboty na niedzielę.

W związku z niebezpiecznymi wiatrami IMGW rozważa możliwość wydania ostrzeżeń zarówno pierwszego, drugiego, jak i trzeciego stopnia. Czerwone ostrzeżenia mogą zostać wydane dla powiatów województw zachodniopomorskiego i pomorskiego.

Ostrzeżenie pomarańczowe (drugiego stopnia) może zostać wydane również dla województwa mazowieckiego, do którego należy Warszawa. Z kolei ostrzeżenia pierwszego stopnia zostały już wydane głównie na południu i zachodzie Polski.


Podobne wiadomości: