«Gęsta» krew: czy zielona herbata pomoże

19 sierpnia 2022 08:17
«Gęsta» krew: czy zielona herbata pomoże фото

W dzisiejszych czasach przyczyną śmierci jest często zawał serca lub udar. Obie te patologie są spowodowane tym samym głównym czynnikiem - zakrzepami krwi. Procesowi temu towarzyszy tworzenie się skrzepów krwi, które zatykają naczynia, w wyniku czego dochodzi do głodu tlenu w narządach. Co zwiększa lepkość krwi?

Przede wszystkim krew staje się gęstsza z powodu braku płynów. Co więcej, problem ten nie zawsze można wyeliminować poprzez zwiększenie spożycia wody do normy dziennej (30 ml na 1 kg masy ciała), czasami zwiększona lepkość krwi może być spowodowana nieprawidłowym funkcjonowaniem przewodu pokarmowego lub niewydolnością hormonalną. Ustalenie przyczyny, która wywołała patologię, najlepiej pozostawić lekarzowi.

Jakie zaburzenia w ciele mogą wywoływać „gęstą” krew

Najczęściej krzepnięcie krwi wywołuje pojawienie się skrzepów krwi. Zatykają tętnice i uniemożliwiają prawidłowy krążenie krwi. Okazuje się, że niektóre narządy lub części ciała otrzymują mniej tlenu i składników odżywczych. Oczywiście takie naruszenie negatywnie wpływa na ogólne samopoczucie.

Zagęszczenie krwi często powoduje wzrost ciśnienia. Powoduje to bóle głowy, objawy arytmii i rozwój żylaków.

Jak zapobiegać powstawaniu zakrzepów krwi

Każdy może zapobiegać krzepnięciu krwi. Aby go rozrzedzić, musisz użyć specjalnych leków (tylko po konsultacji z lekarzem) lub napojów o takich właściwościach. Wśród nich najskuteczniejsze są:

- Zielona herbata;

- soki naturalne;

- czysta woda.

Zielona herbata jako rozcieńczalnik krwi

Zielona herbata rozrzedza krew, ale pod warunkiem, że jest bez dodatków (bez cukru!). Ponieważ napar ten jest bogaty w witaminy, mikroelementy i przeciwutleniacze, oczyszcza naczynia krwionośne (eliminuje blaszki cholesterolowe) i wzmacnia ich ściany. Dzięki substancjom zawartym w liściach herbaty krew staje się mniej lepka, zapobiega się procesowi sklejania czerwonych krwinek.

Pod warunkiem, że napój zawiera inne składniki, czy zielona herbata rozrzedza krew lub ją zagęszcza? Wszystko zależy od właściwości produktów, które są dodawane do naparu. Na przykład, jeśli jest to imbir, wzmocni efekt przerzedzania zielonej herbaty. Imbir zawiera gingerol, który może obniżać poziom cholesterolu we krwi i wraz z korzystnymi kwasami tłuszczowymi zapobiega tworzeniu się płytek krwi.

W naszym sklepie internetowym dostępnych jest kilka odmian czystej zielonej herbaty (średniolistna i duża listkowa), a także jej doskonałe połączenie z imbirem. Wybierz według własnego gustu i bądź zdrowy!

Źródło


Podobne wiadomości: