Trzynitkowy - jaki rodzaj tkaniny
Trójnitkowy to gęsty materiał z rodziny dzianin, a raczej należy do podgatunku rodziny - stopki. Podstawą tkaniny jest nić bawełniana. Przednia strona materiału jest gładka, a lewa strona wyposażona jest w dodatkową nitkę w postaci oczek. To właśnie ten wątek nazywa się stopką. Dzięki temu niewłaściwa strona staje się delikatna.
Rodzaje stopek
Rodzaje stopek można podzielić ze względu na ilość zanieczyszczeń syntetycznych oraz wątki „stopkowe”:
- Dwuwątkowy
Jest to dzianina średniej grubości. Ma przeciętny stos z dwoma pętlami po niewłaściwej stronie.
- Trzynitkowa
Nić podszewki po niewłaściwej stronie materiału bardziej przypomina polar lub rower, nie tylko pod względem wizualnym, ale i dotykowym. Włosie trzynitkowego jest bardzo grube, dzięki czemu doskonale chroni przed wiatrem i zimnem.
Dodatkowo stopka może być:
- Z lycrą (dwunitkowy);
- Z polarem (trójnitkowy). Ten podgatunek tkaniny jest uważany za najgęstszy w rodzinie dzianin bawełnianych. Wyróżnia się grubym i miękkim włosiem, które bardziej przypomina welur. Taki trójnitkowy jest uważany za bardzo wytrzymały i odporny na zużycie.
Miękki w środku i praktyczny z przodu, trójnitkowy trójnitkowy materiał znalazł szerokie zastosowanie w produkcji odzieży.
Co jest uszyte z trzech nici?
Tkanina bawełniana nie powoduje alergii, doskonale ogrzewa, a także dobrze oddycha. Ze względu na wszystkie zalety podszewka trójnitkowa znajduje zastosowanie w wielu różnych dziedzinach.
- Odzież sportowa
Ciepłe bluzy, garnitury dla miłośników turystyki.
- Ubranka dziecięce
Wygodne, miękkie i ciepłe ubranka dla najmłodszych. Wszelkiego rodzaju suwaki i swetry dziecięce bardzo często szyte są z trzech nici.
- Odzież domowa
Miękkie i wygodne szlafroki, piżamy.
- Robótki
Surowy trójnitkowy, który ma szorstką (podobną do worka) teksturę, jest popularny jako materiał do robótek ręcznych. Wykorzystywany jest również w pasmanterii. Z niego powstają ubrania robocze, okładki książek i wiele innych.
Wybierając produkty z podszewki trzynitkowej, zwróć uwagę na jej koszt – zbyt niska cena może wskazywać na niską gęstość tkaniny. Prawdziwe ciepłe bluzy muszą mieć gęstość co najmniej 310 gramów na metr kwadratowy. metr. Ponadto tanie tkaniny podszewkowe mogą zawierać zbyt wiele zanieczyszczeń syntetycznych, które gorzej się nagrzewają i powodują dyskomfort podczas noszenia. Dobra stopka zawiera około 90% bawełny.