Warszawa ogłosiła loterię: wśród osób płacących w stolicy podatek PIT rozlosowany zostanie samochód elektryczny

16 stycznia 2024 19:25
Warszawa ogłosiła loterię: wśród osób płacących w stolicy podatek PIT rozlosowany zostanie samochód elektryczny фото

Biuro Prezydenta Stolicy od lat prowadzi kampanie nawołujące mieszkańców Warszawy do płacenia podatków, jednak wciąż pozostaje wielu „nieprzekonanych”. Należy ich zachęcić do płacenia podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) w stolicy poprzez loterię, w której główną nagrodą będzie samochód elektryczny.

Loteria już się rozpoczęła i potrwa do 31 maja. Będą mogły wziąć w nim udział osoby, które w swoim zeznaniu podatkowym wskażą Warszawę jako miejsce naliczenia PIT. Nagrodą główną jest elektryczna wersja Fiata 500, ale są też inne atrakcyjne nagrody: rowery elektryczne i mapy miasta 50 ZTM.

Według szacunków Urzędu Miasta w Warszawie mieszka dwa miliony dorosłych, z czego tylko 1,5 miliona płaci PIT w stolicy, reszta poza nią.

Dochody podatkowe pozwalają na realizację inwestycji i rozwój usług dla mieszkańców. Przyjazny dla środowiska transport publiczny, wsparcie istniejących i budowa nowych budynków instytucji kulturalnych i edukacyjnych, poprawa zabezpieczenia społecznego i opieki zdrowotnej to tylko niektóre z zadań, na które Warszawa przeznacza dodatkowe środki z PIT – podkreślił prezydent.

Aby wziąć udział w loterii, nie musisz być uwięziony w mieście. Wystarczy w zeznaniu PIT za 2023 rok wybrać stolicę jako miejsce zamieszkania – i najpóźniej do 31 maja wypełnić formularz wniosku poprzez link.


Podobne wiadomości: