200 tysięcy dolarów za zwycięstwo na Bali Major 2023 w Dota 2: kto zarobił

19 lipca 2023 16:16
200 tysięcy dolarów za zwycięstwo na Bali Major 2023 w Dota 2: kto zarobił фото

Gaimin Gladiators i Team Liquid starli się w finale The Bali Major Dota 2. Z wynikiem 3:1 zwycięstwo pozostało w rękach Gladiatorów.

Za pierwsze miejsce zespół otrzymał 200 000 $ i 600 punktów rankingowych DPC. Zdaniem ekspertów z GGBet Kasyno, daleko temu do najwyższych nagród pieniężnych w tej dyscyplinie.

Bali Major 2023 rozpoczął się 29 czerwca. W sumie między zespołami rozegrano pulę nagród w wysokości 500 tysięcy dolarów oraz 3500 punktów rankingowych Dota Pro Circuit.

GG już zapewnił sobie przepustkę na The International 2023 4 czerwca. Następnie drużyna zdobyła wymaganą liczbę punktów. To największe wydarzenie Dota 2 rozpocznie się 12 października.

Nawiasem mówiąc, niedawno słynna gra studia Valve obchodziła swoje 10. urodziny.
Aby uczcić to doniosłe wydarzenie, twórcy gry ogłosili zaprzestanie wydawania przepustki bojowej do turnieju The International esports, otwierając tym samym nowy rozdział w historii gry.

Co to jest «Dota 2»

12 października 2010 r. Valve ogłosiło opracowanie własnej gry MOBA, kończąc plotki, że słynny twórca gier wkrótce zaoferuje samodzielną wersję popularnej niestandardowej mapy Defense Of The Ancients do Warcraft 3. wierna oryginalnemu Warcraft 3, ale ulepszenia w grze były oczywiste, zwłaszcza pod względem oprawy wizualnej. Oryginalna wersja DotA miała długą listę bohaterów do wyboru, a pełne odtworzenie ich zajęło Valve kilka lat. Gdy to zostało zrobione, Valve dodało nowych bohaterów, budynki, przedmioty i mechanikę gry, dzięki czemu Dota 2 znacznie różni się od oryginału.

Dzisiaj fani Dota 2 świętują 10. rocznicę swojej ulubionej gry. Każdego roku fani Dota 2 ustanawiają nowe rekordy puli nagród w e-sporcie. The International 2021 zebrał ponad 40 milionów dolarów z puli nagród, w porównaniu z zaledwie 1 milionem dolarów w 2011 roku. To imponujący wynik, ale przesunięcie tegorocznej imprezy na koniec października sprawia, że ​​dzisiejsza rocznica jest nieco pusta. Turniej może być świetnym sposobem na świętowanie 10. rocznicy Dota 2.

Społeczność Dota 2 okazała się jedną z najbardziej oddanych społeczności graczy, a pula nagród The International udowadnia to każdego roku. Nawet ci gracze, którzy są zbyt zajęci pracą i rodziną, kupują International Battle Pass, aby wesprzeć swoją ulubioną grę. Niestety przełożenie turnieju oznacza, że ​​Valve nie zrobiło nic, by oficjalnie uczcić tę znaczącą datę. Mimo to społeczność nadal wspiera i rozwija grę, którą tak bardzo kochają. I być może to jest prawdziwe świętowanie 10-lecia Dota 2.


Podobne wiadomości: