Świerszcze, robaki mączne i szarańcza na piwo: ile i gdzie kupić przysmak w Warszawie

4 marca 2023 20:00
Świerszcze, robaki mączne i szarańcza na piwo: ile i gdzie kupić przysmak w Warszawie фото

Mięsa w polskich sklepach nie brakuje, ale są kupujący, którzy preferują jadalne owady. Trudno je uznać za pełnowartościowe danie - raczej za przystawkę, która zyskuje coraz więcej zwolenników.

Oprócz sklepów internetowych w Warszawie są już miejsca oferujące klientom świerszcze czy mączniki. Jeszcze w 2021 roku dystrybutor FoodBugs poinformował, że jego produkty są dostępne w sklepach Jadłostacja przy ul. Jana Kasprowicza 48 i ul. Adama Mickiewicza, 30.

I rzeczywiście: sprawdzając sieci społecznościowe witryny, można znaleźć informacje o sprzedaży białka owadów. „U nas kupisz musli i granolę z proszkiem owadów, a także suszone larwy mącznika i świerszcze w różnych smakach” – czytamy w poście z dnia 4 listopada 2022 r.

Co ciekawe, FoodBugs współpracuje z dużą siecią sklepów. Pod koniec grudnia 2022 roku ogłoszono, że w sklepie Carrefour w Galerii Mokotów dostępne są suszone owady.

Ci, którzy chcą szybko zdobyć swoje owady bez wychodzenia z domu, mogą je zamówić bezpośrednio w sklepie FoodBugs.

Skoro w Warszawie można znaleźć głównie produkty FoodBugs, przejdźmy do ich cennika. Cena za 20 gramów świerszczy o różnych smakach, mącznych robaków czy szarańczy z pieprzem zaczyna się od 14,90 zł za 20 gramów.


Podobne wiadomości: