Niewidzialna wystawa w Warszawie – możesz spróbować poradzić sobie z codziennymi sytuacjami bez pomocy wzroku

2 marca 2023 12:17
Niewidzialna wystawa w Warszawie – możesz spróbować poradzić sobie z codziennymi sytuacjami bez pomocy wzroku фото

W Warszawie odbywa się jedna z najbardziej tajemniczych wystaw, autorzy opisują ją jako wyjątkową interaktywną podróż w świat całkowitej ciemności.

Wystawa posiada przewodników – są to osoby niewidzialne lub niewidome, które pomagają zwiedzającym radzić sobie w nieznanym wcześniej środowisku. „Pod okiem przewodników zwiedzicie specjalnie wyposażone i całkowicie zaciemnione sale, doskonale imitujące scenerię z życia codziennego” – czytamy w opisie wystawy.

Przewodnicy chętnie dzielą się z gośćmi swoimi przemyśleniami, odpowiadają na nawet najbardziej abstrakcyjne pytania, a także opowiadają, jak realnie można pomóc osobom z dysfunkcjami wzroku. „W tym momencie ich głos i doświadczenie są najważniejszymi wskazówkami do postrzegania rzeczywistości w sposób, w jaki widzący nigdy wcześniej nie byli w stanie”.

Niewidzialna ekspozycja znajduje się w Wieży Atlas przy al. Jerozolimskie 123A, czynne siedem dni w tygodniu od 10:00 do 20:00 (ostatnia grupa wchodzi o 19:00).

Ceny biletów w dni powszednie:

  • bilet normalny – 35 zł
  • preferencyjne (uczniowie, studenci, emeryci) – 31 zł
  • grupa (minimum 20 biletów dla uczestników do lat 18) – 28 zł

W weekendy i święta:

  • bilet normalny – 39 zł
  • preferencyjny – 34 zł
  • grupa (minimum 20 biletów dla uczestników do lat 18) – 31 zł

Bilety rodzinne (maksymalnie dwie osoby dorosłe i maksymalnie troje dzieci do lat 16):

  • w dni powszednie – 110 zł
  • weekendy i święta – 120 zł

Bilety można kupić przez link.

Osoby pragnące wybrać się na Niewidzialną Wystawę powinny przeznaczyć na to godzinę. Jednak zauważamy, że gdy tylko zaczyna się wystawa, czas leci bardzo szybko – pod koniec trudno uwierzyć, że to już. Osoby, które już odwiedziły wystawę, mówią, że daje ona doznania i emocje, których trudno szukać gdzie indziej, że wystawa skłania do refleksji.


Podobne wiadomości: