Własny kot zdradził oszusta, który był poszukiwany przez trzy sądy i pięciu prokuratorów

26 lutego 2023 07:30
Własny kot zdradził oszusta, który był poszukiwany przez trzy sądy i pięciu prokuratorów фото

Policji z Pragi-Północ udało się zatrzymać mężczyznę, który był poszukiwany przez trzy sądy i pięciu prokuratorów za oszustwa internetowe. Znaczącą rolę w zatrzymaniu odegrał kot, który podpowiedział policji, gdzie mają szukać.

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w czwartek, 23 lutego, podczas zatrzymania poszukiwanego 25-latka. Był podejrzany o szereg oszustw na popularnym serwisie sprzedażowym. Nakazy jego aresztowania wydały trzy sądy, poszukiwaniem zajmowało się pięć prokuratur, w tym prokuratura warszawska.

Ślad przestępcy doprowadził policję do jego domu. Rozmowa z teściową poszukiwanego mężczyzny, która twierdziła, że ​​25-latki nie ma w domu, nie przyniosła rezultatu. W efekcie policjanci przeskoczyli przez płot, po czym zapukali do drzwi i weszli do środka. Zwrócili uwagę na kota, który intensywnie wpatrywał się w ciemne miejsce pod schodami.

Zachowanie kota zwróciło uwagę policji. Odsunęli gruby koc pod schodami i znaleźli poszukiwanego pod schodami. Zatrzymany został przewieziony na komisariat. Po przeprowadzeniu niezbędnych procedur został zatrzymany.

25-latkowi grozić będą trzy kary pozbawienia wolności na łączny okres 17 miesięcy.


Podobne wiadomości: