W Warszawie kierowcy autobusów są niezadowoleni z warunków pracy i twierdzą, że wkrótce nie będzie komu pracować

12 lutego 2023 21:13
W Warszawie kierowcy autobusów są niezadowoleni z warunków pracy i twierdzą, że wkrótce nie będzie komu pracować фото

10 lutego kierowcy Miejskich Zakładów Autobusowych (MZA) pojawili się przed stołecznym ratuszem i ostrzegli mieszkańców Warszawy, że w stolicy może zostać sparaliżowany transport publiczny. Kierowcy są niezadowoleni z warunków pracy, ale kierownictwo uważa skargi za bezzasadne.

Pracownicy MZA zorganizowali spotkanie przed Urzędem Miasta Warszawy, aby złożyć skargę na warunki pracy. Jeden z kierowców powiedział, że po pewnym czasie może się zdarzyć, że autobusy miejskie przestaną kursować, bo nie mają wystarczającej liczby kierowców. Według pracowników wynika to ze złych warunków pracy.

Kierowcy twierdzą, że działania kierownictwa firmy są skierowane przeciwko nim. Za rzeczy takie jak brak krawata nakładane są kary. Kierowcy są karani mandatami, nie są im podwyższane pensje i nie są wypłacane premie, nawet jeśli przepracowali kilka lat.

Tymczasem kierownictwo MZA odrzuca oskarżenia robotników i uważa je za bezpodstawne. Jednak zdaniem przedstawiciela Miejskich Zakładów Autobusowych, do kwietnia kierowcy otrzymają podwyżkę wynagrodzenia o 1200 zł brutto, a trwają negocjacje w sprawie nowelizacji przepisów.


Podobne wiadomości: