Harry Potter i plotki o nowych filmach

17 stycznia 2023 17:26
Harry Potter i plotki o nowych filmach фото

Tak popularna franczyza we współczesnych realiach nie może długo leżeć na półce, a ostatnio zaczęły pojawiać się plotki, że szefowie Warner Bros (Warner Bros), posiadający prawa do tworzenia filmów we wszechświecie, postanowili jakoś ożywić to.

Przyjrzyjmy się im i zastanówmy się, jak dokładnie można to zrobić i czy w ogóle należy to zrobić.

Remake

Jedna część nowych plotek (najmniejsza część) mówi nam, że kierownictwo podobno planuje zrobić remake wszystkich przygód chłopca, który przeżył. Czy warto tłumaczyć, że to bardzo kontrowersyjne przedsięwzięcie? Niemal niemożliwe jest zabicie kultowych już filmów i ich kast, nawet biorąc pod uwagę, że same filmy jako adaptacje są czasami bardzo dalekie od oryginału.

Z drugiej strony, jeśli weźmiesz oryginalny materiał i ostrożnie przeniesiesz go do formatu serialu, z maksymalnym zachowaniem fabuły, wówczas taki projekt będzie miał prawo do życia.

Kontynuacja

Kolejna plotka głosi, że szefowie Warnera dążą do bezpośredniej kontynuacji. Być może chcą sfilmować najnowszą książkę „Przeklęte dziecko”. Z jednej strony da się to zrobić, ale powrót oryginalnych aktorów będzie problematyczny. A z nowymi ten film nikomu się nie przyda.

Kolejna kontynuacja

Kolejna plotka jest pośrednią kontynuacją, opowiadającą o tym, co stało się z bohaterami sagi po zakończeniu Insygniów Śmierci. A jego problemy są bardzo podobne do problemów potencjalnej filmowej adaptacji Przeklętego Dziecka. Ale w przypadku tej opcji szanse na powodzenie będą jeszcze mniejsze, ponieważ ta fabuła nie będzie już miała żadnego głównego źródła.

Spin-off

Jedną z opcji powrotu byłby osobny spin-off o innych bohaterach. W tym przypadku bohaterowie oryginalnej historii mogą być w jakiś sposób wykorzystani w tle. Albo po prostu jako kamea. Na przykład nowa postać mogłaby korespondować z Harrym lub Hermioną. Lub jakoś zapamiętaj przygody starych bohaterów jako legendę i polegaj na nich. Jest wystarczająco dużo opcji. A jeśli zrobisz wszystko dobrze, to taki powrót wszechświata byłby prawie najlepszy z możliwych.

Czy w ogóle jest potrzebny

Raczej trudno odpowiedzieć na pytanie, czy powrót uniwersum Harry'ego Pottera jest w zasadzie konieczny. Z jednej strony filmy, które już się ukazały, od dawna są kultowe. A nowym filmom trudno będzie dorównać klasykom. A przebywanie blisko nich jest prawie niemożliwe. Z drugiej strony jest jedna prosta prawda, która brzmi mniej więcej tak: „Zrób to dobrze, będzie dobrze”. I kto wie, może te filmy naprawdę wyjdą dobrze. W końcu stare taśmy na pewno się przez to nie pogorszą i będzie można je w każdej chwili przejrzeć.


Podobne wiadomości: