Aktor znany z «Harry’ego Pottera», Paul Grant, nie żyje

21 marca 2023 18:20
Aktor znany z «Harry’ego Pottera», Paul Grant, nie żyje фото

Paul Grant, aktor Harry'ego Pottera, zmarł w Londynie w wieku 56 lat. Charyzmatyczny aktor, który grał goblina w filmowej sadze, dołączył do smutnej listy aktorów z filmów opartych na uniwersum Joanne Rowling, których nie ma już wśród nas.

Według Sky News Grant został znaleziony nieprzytomny w pobliżu stacji King's Cross w Londynie 16 marca, po czym stwierdzono śmierć mózgu. Zmarł 21 marca. Pozostawił własnego syna i dwie córki, a także adoptowane dzieci i wnuki.

Goblin - Paul Grant

Kilka tygodni przed śmiercią Grant udzielił ostatniego wywiadu na temat swojej walki z alkoholem i narkotykami. Został on nagrany na stacji King's Cross, gdzie aktor został później znaleziony nieprzytomny.

Grant był znany ze swojego niskiego wzrostu - 132 cm W Harrym Potterze grał goblina. Był również znany z roli Ewoka w Gwiezdnych Wojnach, małego stworzenia z księżyca Endor.

Paul Grant oprócz „Harry'ego Pottera” „Gwiezdne wojny” zagrał w filmie Johna Hustona „Dead”, wydanym w 1987 roku, oraz w „Labiryncie” Jima Hensona, w którym główną rolę zagrał aktor i kompozytor David Bowiego.


Podobne wiadomości: