Jak w 5 minut pozbyć się śladów po taśmie samoprzylepnej i naklejkach na szkle i plastiku: nie będzie śladu

7 stycznia 2023 21:46
Jak w 5 minut pozbyć się śladów po taśmie samoprzylepnej i naklejkach na szkle i plastiku: nie będzie śladu фото

Taśma klejąca i naklejki samoprzylepne lądują na szklanych i plastikowych powierzchniach z zupełnie innych powodów. Ale prędzej czy później pojawia się tylko jedno zadanie - jak wyczyścić powierzchnię tego „piękna”.

W większości przypadków taśmę klejącą lub naklejkę można łatwo usunąć ręcznie, ale szczególnie trudno jest zmyć resztki kleju, do którego bardzo dobrze przylega brud i kurz. Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak usunąć ślady taśmy samoprzylepnej i naklejek na plastiku lub szkle, nie uszkadzając ich powierzchni.

Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem jest zakup specjalnego narzędzia do usuwania śladów po taśmie samoprzylepnej i naklejkach. Jeśli jednak nie masz ochoty iść do sklepu po specjalne narzędzie i wydawać na nie pieniądze z rodzinnego budżetu, to możesz zastosować inne metody czyszczenia.

Olej roślinny

Ta metoda jest bardzo prosta i całkowicie bezpieczna dla każdego rodzaju plastiku. Wystarczy płynny olej: słonecznikowy, lniany, oliwkowy, makowy itp.

  • Zwilż szmatkę dużą ilością oleju roślinnego, przetrzyj zanieczyszczone miejsce i pozostaw na 10-15 minut.
  • Usuwamy resztki taśmy klejącej, a pozostały olej zmywamy wodą z mydłem, aby nie pozostały żadne ślady tłuszczu.
  • W razie potrzeby procedurę należy powtórzyć. Warto dodać, że metodą tą stosuje się również czyszczenie powierzchni szklanej.

zwykłe mydło

Mydło

Kolejna bezpieczna metoda, która pomaga pozbyć się świeżego śladu lepkiej substancji. Dla niego potrzebujemy roztworu mydła. Nadaje się również do płynu do mycia naczyń.

  • Kawałek mydła zetrzeć na tarce o grubych oczkach. Powstałe wióry mydlane miesza się z gorącą wodą w stosunku 1 do 2.
  • Bierzemy ściereczkę, dobrze nasączamy ją roztworem mydła i wycieramy miejsce zabrudzenia na plastikowej lub szklanej powierzchni. Ponadto pozostałości środka usuwa się czystą wodą.

Soda

Świeże plamy z taśmy lub lepkich naklejek można wyczyścić zwykłą sodą oczyszczoną. Aby to zrobić, musisz rozcieńczyć dwie łyżeczki sody w niewielkiej ilości ciepłej wody. W rezultacie powinieneś otrzymać rozwiązanie. Następnie nanieś roztwór na szmatkę i wytrzyj ślady kleju. Na koniec przetrzyj wilgotną ściereczką, a następnie suchą. W razie potrzeby procedurę należy powtórzyć.

Gumka do mazania

Prosta metoda, która usuwa tylko niewielkie plamy po kleju bez pozostawiania śladów. Główną wadą metody jest znaczny nakład czasu i wysiłku. Dlatego jeśli chcesz wyczyścić mały obszar, ta metoda jest całkiem odpowiednia. Na koniec przetrzyj powierzchnię przeznaczoną do obróbki wilgotną ściereczką.

Płyn do mycia szyb i zmywacz do paznokci

Dość prosta i niezawodna metoda, która w 5 minut pozwala usunąć nawet starą naklejkę na szybie, a także taśmę samoprzylepną i ślad po kleju. Wystarczy płyn do mycia szyb, zmywacz do paznokci, ściereczka i wacik.

  • Jeśli konieczne jest usunięcie papierowej naklejki bez warstwy ochronnej, nie będzie to trudne, nawet jeśli „wyrosła” na powierzchnię. Pierwsza rzecz do zrobienia: nanieś środek do czyszczenia szkła na zanieczyszczoną powierzchnię i poczekaj, aż papierowa powierzchnia naklejki zostanie zamoczona. Jeśli masz na przykład naklejkę winylową lub taśmę samoprzylepną itp. - musisz zdjąć wierzchnią warstwę np. rękami.
  • Następnie weź szmatkę i ostrożnie usuń resztki górnej warstwy naklejki.

Jeśli nie ma już wierzchniej warstwy naklejki, a pozostała tylko warstwa kleju, to w takim przypadku wystarczy przetrzeć zanieczyszczoną powierzchnię zmywaczem do paznokci. Nawet stara warstwa wyschniętego kleju jest usuwana w prosty i szybki sposób.

Jeśli chcesz usunąć naklejkę, na przykład wewnątrz lodówki, najpierw musisz spróbować usunąć naklejkę ręcznie. Następnie na pozostałą substancję klejącą nałóż wacik nasączony zmywaczem do paznokci i delikatnie zetrzyj pozostały klej. Zwykle wystarczy na to kilka minut.


Podobne wiadomości: