SUV-y i crossovery, których zdecydowanie nie warto kupować - nazwany najbardziej zawodnymi samochodami w najpopularniejszej klasie

2 grudnia 2022 12:02
SUV-y i crossovery, których zdecydowanie nie warto kupować - nazwany najbardziej zawodnymi samochodami w najpopularniejszej klasie фото

W pierwszej dziesiątce najbardziej zawodnych znalazły się Volkswagen Tiguan, Kia Sorento i Hyundai Tucson

TopSpeed ​​​​opublikował ocenę najbardziej zawodnych samochodów wśród SUV-ów i crossoverów. I chociaż mówimy o rynku amerykańskim, są tam modele, które były sprzedawane również w Rosji, więc w pewnym stopniu lista jest dla nas istotna.

Volkswagen stał się antyliderem rankingu z dwoma modelami jednocześnie: Taos na pierwszym miejscu i Tiguan na drugim (ich oceny to odpowiednio 1/100 i 3/100). W obu przypadkach mówimy o modelach z 2022 roku.

W przypadku Taosa pojawiają się problemy (większe i mniejsze) z silnikiem, skrzynią biegów, układem paliwowym, a także elektryką. Tiguan wyróżnia się problemami z elektroniką pokładową, drobnymi problemami ze skrzynią biegów i poważnymi problemami z silnikiem. Pojawiają się również pytania dotyczące układu chłodzenia silnika.

Volkswagen taos

Na trzecim miejscu uplasował się także „niemiecki” – Mercedes-Benz GLC model 2022 (ocena – 4/100). Crossover jest luksusowy, ale problematyczny: skrzynia biegów i zawieszenie, a także elektronika mogą sprawiać kłopoty. Co zaskakujące, nie ma żadnych skarg na silnik samochodu.

Mercedes-Benz GLC 2022

Tuż za nim plasuje się Volvo XC60 z 2022 r., które uzyskało ocenę 4/100, dzięki „wiodącym innowacyjnym technologiom na pokładzie”. To oni najczęściej narzekają. Istnieją również skargi na silnik.

Volvo XC60 z 2022 r

Elektryczny crossover Ford Mustang Mach-E znajduje się również na liście nie najbardziej niezawodnych samochodów. Ma problemy z elektroniką pokładową i silnikiem.

Ford Mustang Mach-E

Najnowsza Kia Sorento z roku modelowego 2023 (ocena - 5/100) może również przysporzyć problemów - ze skrzynią biegów i napędem hybrydowym.

Kia Sorento

Buick Encore (wcześniej był oficjalnie sprzedawany w Rosji jako Opel Mokka) - pierwszy „przestarzały” model rankingu - mówimy o samochodzie z 2014 roku. Ma ocenę 5/100 i możliwe problemy z silnikiem, liczne problemy z podzespołami i układami elektrycznymi, a także pojawiają się narzekania na awarię układu chłodzenia silnika spalinowego 1.4 turbo.

Buick Encore

W przybliżeniu te same skargi na rok modelowy Jeepa Cherokee 2014 (ocena 5/100). Zgłaszane są „problemy niemal w każdym aspekcie”, w tym większe i mniejsze problemy z silnikiem i skrzynią biegów, nie mówiąc już o reklamacjach układu napędowego i układów elektronicznych.

Jeepa Cherokee 2014

Nie bez „Japończyka” w anty-ratingu. Nissan Pathfinder z 2013 roku otrzymał 5 punktów na 100. Istnieją skargi na skrzynię biegów, nadwozie, układ wydechowy, wszystkie układy elektroniczne i osprzęt silnika.

Nissan Pathfinder z 2013 roku

Za niezawodność Hyundai Tucson z 2016 r. otrzymał ocenę 6 na 100. Odnotowano tutaj główne i drobne problemy z silnikiem i skrzynią biegów, a także problemy z układami napędowymi i elektroniką.

Hyundai Tucson z 2016 r.

Jeśli wszystkie te samochody są zawodne, to które z nich są niezawodne? TopSpeed ​​​​wylicza Lexus NX Hybrid i Lexus NX jako takie z ocenami 99 na 100 i 98 na 100. Należy zauważyć, że „są to najbardziej luksusowe, niezawodne i poszukiwane SUV-y na rynku”.


Podobne wiadomości: