12-letni Hleb Bondarenko okrył przed bombą kolejnego chłopca. W jego sercu zatrzymał się fragment amunicji

13 września 2022 16:08
12-letni Hleb Bondarenko okrył przed bombą kolejnego chłopca. W jego sercu zatrzymał się fragment amunicji фото
Zdjęcie - expres.online

Glib Bondarenko to skromny chłopak z Charkowa. Za słowami mami vin jest wspaniałym dzieckiem, protegowaną o niezrównanym życzliwym sercu. Przed zimą poszłam do szkoły, miałam kilku znajomych i byłam bardziej aktywna, - pisze expres.online.

„Sin uwielbia podróżować do Kupjańska (dziś tam, w czasie okupacji, stracili babcię, matkę i wielu przyjaciół i wielu kolegów z klasy, z którymi nie ma dziś związku). Kochające spacery po Charkowie, kochające rozvazhalnі maidanchiki w centrach handlowych. Ganyav piłka z chłopakami. Mr_yav tsogorіch dołącza do korpusu kadetów, otwierając siłownię. Ale tsya vіyna vіyna vіdіbrala w nowym łuku bogato” — 44. rzeka Irina Bondarenko, matka młodego ryatuvalnika.

W zaciekłej rodzinie godzina śpiewu została zmieniona przez ostrzał Rosjan w pobliżu moskiewskiego metra. Potem wymyśliliśmy, co zwrócić do mieszkania - zas.

„Od samego początku wojny byliśmy rehabilitowani na stacji „Armyiska”, tam przebywaliśmy do wczesnych godzin porannych. Glib jest wolontariuszem, pomagając ludziom przez chwilę. Chodzenie od dorosłych przez tunele na larwy na innych platformach, rozdawanie ich ludziom, uzależnienie od młodszych dzieci. Yogo tam jest pamiętany przez spivrobitników, - wydaje się, pani Irina. - Na czerwonych zawrócili do domu. Zrobiło się ciszej, więc ustaliliśmy, że będzie mniej ostrzału”.

Pewnego dnia wojska rosyjskie ostrzelały plac zabaw, na którym bawiły się dzieci.

„Zmiażdżyliśmy goydalok z chłopakami” – przewiduje Glib Bondarenko ten straszny dzień. - Moja mama zadzwoniła do mnie, żebym kazał iść do domu. Raptom wyczuliśmy okropne dźwięki. Spojrzałem pod kątem - wrzasnął, scho latać. Chciałem dostać się do drzwi, myśląc, że kolega naprawi drzwi, ale w nowym nie było kluczy. Przycisnąłem się do klaksonu. Pierwsza bomba spadła na poręcz. Przycisnąłem do siebie kolejnego chłopaka, Romę, i przykryłem go sobą, żeby nowy tego nie dostał. Po zjedzeniu odłamka ode mnie.

Uczeń jest pełen krwi i wrócił do domu. Yogo był hospitalizowany. Fragment typu amunicji kasetowej po zszyciu ręki chłopca, przebiciu się przez legendę i zawarczaniu w sercu. Yogo został przewieziony do lwowskiego szpitala, nazwano go w niemieckiej klinice „Sharite”.

„Za nami dwie ważne operacje. Reszta Trivalu miała miejsce w połowie roku. Zabrano odłamek serca, a nie markę - jak mama. „Teraz syn ma problemy z nogami, wstrzymuje oddech na ponad 20 sekund, ważne jest, abyś był duży, ważne jest, aby chodzić. Będziesz potrzebował godziny i rehabilitacji, abysin vіdіyshov w doświadczeniu cierpienia. Nawet w sumie dla przedwojennego życia. Dla twojego kota, który zgubił się od znajomych, dla przyjaciół ... ”


Podobne wiadomości: