W Polsce produkcja piwa jest zagrożona – wszystko z powodu braku CO2

27 sierpnia 2022 14:28
W Polsce produkcja piwa jest zagrożona – wszystko z powodu braku CO2 фото

Polska zawiesiła produkcję CO2 i suchego lodu. Może to stanowić poważny problem dla przemysłu napojów gazowanych, - pisze Business insider.

Według przedstawiciela Carlsberg Polska, Anwil S.A i Grupy Azoty S.A. zawiesić produkcję nawozów azotowych, a także CO2 jako produktu ubocznego. Powodem jest nagły i bezprecedensowy wzrost cen gazu ziemnego. Ponadto obie ww. firmy są dostawcami dla Air Products sp. z o.o. ogród zoologiczny. w produkcji dwutlenku węgla i suchego lodu. W rezultacie firma Air Products została zmuszona do całkowitego wyłączenia linii produkcyjnych suchego lodu i ciekłego CO2 w zakładach.

Według Carlsberg Polska sytuacja jest naprawdę poważna, ponieważ większość firm nie posiada dużych rezerw CO2. Mogą trwać krócej niż tydzień. Przedstawiciele branży piwowarskiej liczą na natychmiastową reakcję rządu na przywrócenie produkcji.

Na przykład Grupa Żywiec, jeden z największych graczy na rynku piwa, poinformowała, że ​​obecnie analizuje sytuację związaną z CO2. Ale w Piwowarskiej, mimo wszelkich zewnętrznych trudności, nie przewidują przerw w dostawach i będą kontynuować produkcję zgodnie z planem. Wszystko dzięki specjalnej technologii w browarach, która pozwala na odzyskiwanie dwutlenku węgla powstającego podczas procesu warzenia.


Podobne wiadomości: