Lidl instaluje w swoich sklepach w całej Polsce specjalne maszyny do zbiórki pustych pojemników

20 kwietnia 2024 07:38
Lidl instaluje w swoich sklepach w całej Polsce specjalne maszyny do zbiórki pustych pojemników фото
Zdjęcie - www.lepszypoznan.pl

Lidl zaskoczył klientów instalując w swoich sklepach specjalne maszyny. Za każdą dostarczoną paczkę Klient otrzyma voucher na kwotę 5 groszy.

Są to dystrybutory butelek, które dają pieniądze, jeśli wrzucisz do nich zużyte pojemniki po napojach (plastikowe butelki lub puszki). Lidl przygotowuje tym samym klientów na wejście w życie systemu kaucyjnego, który zacznie działać w Polsce za niecały rok: od 1 stycznia 2025 roku.

Wprowadzenie takiego systemu wymaga unijna dyrektywa w sprawie tworzyw sztucznych. Nowe zasady zobowiązują sklepy o powierzchni powyżej 200 mkw. do odbioru pustych opakowań i zwracania klientom wpłaconej wcześniej kaucji przy zwrocie kontenerów.

Lidl zainstalował w całej Polsce 50 dystrybutorów butelkowych, a ich liczba będzie rosła. Automaty vendingowe pojawiają się najczęściej w dużych miastach – np. w Warszawie, Białymstoku, Poznaniu, Lublinie.

Wszystkie paczki muszą być puste, w przeciwnym razie maszyna ich nie przyjmie. Nie należy ich również wyginać. Aby zidentyfikować artykuł, maszyna musi być w stanie zeskanować kod kreskowy na etykiecie. Za każdą zwróconą paczkę klient Lidla otrzyma bon o wartości pięciu groszy (im więcej paczek, tym bon droższy). Wartość vouchera jest wówczas odliczana od całkowitej kwoty zakupu.

 


Podobne wiadomości: