Często będzie obowiązywać zwolnienie prawa jazdy – Unia Europejska czeka na zmianę dla kierowców

4 marca 2024 14:49
Często będzie obowiązywać zwolnienie prawa jazdy – Unia Europejska czeka na zmianę dla kierowców фото

Komisja Europejska pracuje nad wprowadzeniem przepisów ruchu drogowego, które poprawiają bezpieczeństwo na drogach UE. Jeżeli nowe przepisy wejdą w życie, utrata prawa jazdy stanie się łatwiejsza, zakaz prowadzenia pojazdów będzie obowiązywał na całym terenie UE.

W 2022 na drogach UE występuje ponad 20 000 osób, przy czym ofiary stanowią piesi, rowerzyści, hulajnogi i motocykliści. Dotyczy Komisji Europejskiej w dwóch pięciu przypadkach, w których występują przypadki poniżej 30 lat.

Komisja Europejska twierdzi, że nowe przepisy poprawiły bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg i rozwiązań UE zero ofiar śmiertelnych na drogach do 2050 r.

Dziennik Fakt, że jeśli wejdą w życiu zmiany, nadejdą pracuje Bruksela, będzie następny i szybciej odebrany przez pojazdami.

teraz kierowca traci prawo jazdy na trzy miesiące, jeśli występuje prędkość dozwolona o prędkości 50 km/h na obszarze zaludnionym. UE proponuje usunięcie dokumentu za przekroczenie prędkości obrotowej o 30 km/h.

Jeśli teraz zakaz prowadzenia pojazdów jest tylko w kraju, w którym występuje przestępstwo wykroczenie, po zmianie przepisów zakaz prowadzenia pojazdów będzie obowiązywał w całym UE.

UE chce także zapoznać się z szkoleniem i egzaminowaniem kierowców, aby byli oni dokładniej poinformowani o sobie z niechronionymi uczestnikami ruchu.


Podobne wiadomości: