Rozbite Lamborghini z „Wilka z Wall Street” zostanie sprzedane za 2 miliony dolarów

4 listopada 2023 14:38
Rozbite Lamborghini z „Wilka z Wall Street” zostanie sprzedane za 2 miliony dolarów фото

Wyjątkowe Lamborghini z filmu „Wilk z Wall Street” (2013) zostanie zlicytowane przez Bonhams 25 listopada w Abu Zabi w ramach finałowej rundy Formuły 1.

Planują sprzedać samochód za cenę 1,5-2 mln dolarów. Lamborghini Countach 25th Anniversary z 1989 r. jest oferowane w stanie takim, w jakim jest, i stanowi „odbicie ekstrawaganckiej rozpusty tamtej epoki”.

Według fabuły filmu samochód należał do Jordana Belforta, granego przez Leonardo DiCaprio. To prawdziwa osoba, która w latach 80. i 90. zbiła fortunę na oszukańczych działaniach na Wall Street.

Samochód był w kadrze DiCaprio przez około 3 minuty i 11 sekund, ale został zapamiętany dzięki kilku świetnym scenom. W jednym z nich główny bohater czołga się w stronę samochodu i nogą próbuje otworzyć jedne z nożycowych drzwi. Następnie bohater rozbija go o kilka zaparkowanych samochodów i inne przeszkody na drodze.

Pod kierunkiem reżysera Martina Scorsese zespół wykorzystał dodatkowy samochód osobowy i ciężarówkę, aby spowodować dodatkowe uszkodzenia Lamborghini i nadać mu bardziej zniszczony wygląd.

Oprócz samego supersamochodu w zestawie znajduje się kostium dla głównego bohatera, fotel reżyserski i klaps z autografami Martina Scorsese, Leonardo DiCaprio i Margot Robbie, para markowych bluz z kapturem i dwie kopie filmu na DVD. Dodatkowo do samochodu dołączone są certyfikaty autentyczności wystawione przez kluczowych członków ekipy filmowej.


Podobne wiadomości: