Mandat w wysokości 1,4 miliona dolarów za przekroczenie prędkości i nie jest to błąd

23 października 2023 16:38
Mandat w wysokości 1,4 miliona dolarów za przekroczenie prędkości i nie jest to błąd фото

Za przekroczenie prędkości do 56 km na godzinę obywatel USA został ukarany gigantyczną grzywną w wysokości 1,4 mln dolarów (w złotych to około 5,9 mln).

Według People.com elektroniczny bilet mieszkańca Gruzji nie był błędem i wskazywał mandat za przekroczenie prędkości. Jednak sam kierowca nie spodziewał się, że kara może być tak wysoka. W Ameryce kara za przekroczenie prędkości nie może przekroczyć 1 tysiąca dolarów.

Kierowca Connor Cato próbował dowiedzieć się, dlaczego kwota została wpisana na paragonie, ponieważ najprawdopodobniej była to literówka. Jednak w rozmowie telefonicznej wyjaśniono mu, że musi zapłacić grzywnę lub stawić się w sądzie, co nastąpi w połowie grudnia br.

Okazuje się, że wielomilionowe kary to chwyt władz lokalnych, mający na celu zmuszenie sprawców do stawienia się przed sądem w celu przeprowadzenia wyjaśnień z funkcjonariuszami policji.

Za każdą karę popełnioną w stanie Kalifornia program automatycznie przypisuje do budżetu stanu kwotę 999 999,99 dolarów oraz obowiązkową opłatę. Zatem kwota ta zawsze przekracza 1 milion dolarów, gdy dozwolona prędkość wynosi 56 km na godzinę. I w tym przypadku kierowca jechał znacznie powyżej 144 km na godzinę, przy dopuszczalnym limicie 90.


Podobne wiadomości: