Samochód Leonarda DiCaprio z filmu „Wilk z Wall Street” został wystawiony na aukcję za 2 miliony dolarów

16 sierpnia 2023 06:51
Samochód Leonarda DiCaprio z filmu „Wilk z Wall Street” został wystawiony na aukcję za 2 miliony dolarów фото

Lamborghini Countach z 1989 roku zostało użyte podczas kręcenia filmu Wilk z Wall Street. Zgodnie z fabułą supersamochód został rozbity w wypadku.

W Stanach Zjednoczonych RM Sotheby's wystawił na aukcję Lamborghini Countach z 1989 roku. W przypadku rzadkiego samochodu planują pobrać około 2 milionów dolarów. Jego historię opowiedziano na stronie internetowej domu aukcyjnego Sothebys.

To Lamborghini Countach z 1989 roku, jedyny samochód sportowy, jaki pozostał. Drugi został złamany w odcinku, w którym Leo wracał do domu z klubu.

Lamborghini Countach jest obecnie bardzo poszukiwane przez kolekcjonerów, ale zazwyczaj te samochody są o połowę tańsze. Tak wysoka cena wynika z faktu, że supersamochód został nakręcony w słynnym filmie.

Supersamochód Lamborghini jest wyposażony w 5,2-litrowy silnik V12 o mocy 455 KM. Z. i 5-biegową manualną skrzynią biegów. Przyspiesza do 100 km/h w 4,7 sekundy i rozwija prędkość 295 km/h. Samochód należy do wersji Lamborghini Countach 25th Anniversary. Wyprodukowano tylko 657 sztuk tych coupe i była to ostateczna wersja modelu.


Podobne wiadomości: