Sześciu pediatrów połykało głowy LEGO, aby zobaczyć, ile czasu zajmie im znalezienie ich w toalecie

21 marca 2023 22:50
Sześciu pediatrów połykało głowy LEGO, aby zobaczyć, ile czasu zajmie im znalezienie ich w toalecie фото

Sześciu pediatrów dobrowolnie połykało głowy ludzików LEGO, aby sprawdzić, jak szybko małe przedmioty, które zwykle połykają dzieci, przechodzą przez przewód pokarmowy w kontrolowanym eksperymencie.

Według artykułu opublikowanego w Journal of Pediatrics and Child Health, głowy pokonywały podróż średnio w 1-3 dni, badani nie mieli żadnych komplikacji, choć jednemu z nich nie udało się znaleźć główki, którą połknął.

Dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat często badają przedmioty smakując je, więc często połykają małe przedmioty, najczęściej monety, ale na drugim miejscu są małe części zabawek.

Rodzice często martwią się możliwymi konsekwencjami, więc wolontariusze postanowili eksperymentalnie dowiedzieć się, jak długo plastikowa zabawka może przejść przez ciało dorosłego.

Oddanie głów zajęło uczestnikom od jednej do trzech wizyt w toalecie, przy maksymalnym okresie oczekiwania wynoszącym 72 godziny i minimum 27 godzin. Jednak jeden z uczestników czekał dwa tygodnie, ale nie czekał na powrót głowy – najwyraźniej po prostu nie mógł jej znaleźć.

Autorzy uważają, że u dzieci czas przejścia zajmie mniej więcej tyle samo lub mniej czasu. Ponadto wyniki eksperymentu pokazują, że rodzice nie powinni się martwić i szukać połkniętych przedmiotów w odchodach dzieci, gdyby doświadczony lekarz ze stopniem doktora nie mógł znaleźć głowy figurki Lego we własnym krześle, to musiałby byłoby dziwne doradzać rodzicom, aby to robili.

Oczywiście naukowcy zauważają, że figurki o różnych kształtach i rozmiarach mogą podróżować dłużej i być może eksperyment należy powtórzyć z rękami lub ciałami ludzików LEGO.


Podobne wiadomości: