Do 2030 roku ludzie staną się nieśmiertelni po osiągnięciu technologicznej osobliwości: przepowiedział słynny futurysta

17 marca 2023 21:45
Do 2030 roku ludzie staną się nieśmiertelni po osiągnięciu technologicznej osobliwości: przepowiedział słynny futurysta фото

Sztuczna inteligencja osiągnie technologiczną osobliwość do 2029 roku, czyniąc ludzi nieśmiertelnymi do 2030 roku. Taką prognozę podał słynny amerykański wynalazca i futurysta Ray Kurzweil.

Według teorii naukowca za 6-7 lat komputer przejdzie test Turinga, który dowodzi istnienia inteligencji. Oznacza to, że sztuczna inteligencja faktycznie osiągnie ludzki poziom inteligencji.

Kurzweil jest przekonany, że w latach 30. ludzki mózg będzie mógł łączyć się z usługą w chmurze, która pozwoli nam wysyłać e-maile i zdjęcia bezpośrednio do mózgu, a także tworzyć kopie zapasowe naszych myśli i wspomnień. Będzie to możliwe dzięki nanorobotom - maleńkim robotom zbudowanym z nici DNA unoszących się w naczyniach włosowatych naszego mózgu.

A ta ekspansja zdaniem naukowca poprawi nie tylko naszą logikę, ale i inteligencję emocjonalną. „Zamierzamy dodać więcej bloków do hierarchii modułów mózgowych i stworzyć głębsze poziomy autoekspresji” – powiedział Kurzweil.

Naukowiec uważa, że ​​osobliwość sztucznej inteligencji nie zaszkodzi ludziom, a raczej ich ulepszy i ostatecznie uczyni ich „boskimi”.

Dzięki tej osobliwości nadejdzie nieśmiertelność - uważa naukowiec. Połączenie człowieka i maszyny spowoduje, że nanoroboty zasiedlą ludzkie krwioobiegi i przywrócą im zdrowie w razie potrzeby.

Takie boty były już wykorzystywane do dostarczania leków w trudno dostępne miejsca w organizmie człowieka, ale nadal trudno sobie wyobrazić, że w najbliższych latach będą wykorzystywane specjalnie do leczenia chorób. Niemniej jednak ze względu na Kurzweila spełniło się wiele przepowiedni, które kiedyś również uważano za zbyt fantastyczne.

Na przykład w 1990 roku stwierdził, że komputer pokona człowieka w szachach przed początkiem XXI wieku. Przepowiedział również przejście do technologii bezprzewodowej i wszechobecność Internetu ze smartfonami na długo przed tym, zanim stało się to oczywiste.


Podobne wiadomości: