Nauczono Windowsa, jak usuwać niepotrzebne obiekty ze zdjęć za pomocą sztucznej inteligencji

26 lutego 2024 14:35
Nauczono Windowsa, jak usuwać niepotrzebne obiekty ze zdjęć za pomocą sztucznej inteligencji фото

Testerzy OS Preview mają już okazję ocenić tę funkcję i oczekuje się, że w przyszłych aktualizacjach zostanie ona szeroko rozpowszechniona.

Systemy operacyjne Windows 10 i 11 otrzymały aktualizację z nową wygodną opcją, która pozwala usunąć niechciane elementy ze zdjęć za pomocą wbudowanych narzędzi.

Ta funkcja, znana jako Generative Erase, jest już dostępna w Photoshopie, a także w najnowocześniejszych smartfonach, takich jak Google Pixel i Samsung Galaxy S24, teraz pojawiła się w standardowej aplikacji Zdjęcia systemu Windows, umożliwiając łatwe usunięcie wszelkich - jakie obiekty ze zdjęć dzięki technologii sztucznej inteligencji.

Aby skorzystać z funkcji kasowania generatywnego, wystarczy uruchomić edytor w aplikacji Zdjęcia, wybrać opcję Usuń i zaznaczyć obiekt do usunięcia. To narzędzie może usunąć wszystko, od osób przypadkowo złapanych w kadrze po drobne skazy lub niechciane przedmioty.

Testerzy OS Preview mają już okazję ocenić tę funkcję i oczekuje się, że w przyszłych aktualizacjach zostanie ona szeroko rozpowszechniona.

Ponadto Microsoft aktywnie pracuje nad udoskonaleniem swoich wbudowanych narzędzi. Na przykład Paint może teraz tworzyć obrazy na podstawie opisu tekstowego, a narzędzie Nożyczki w systemie Windows 11 nauczyło się wyodrębniać tekst z dowolnego obrazu w celu późniejszego skopiowania.


Podobne wiadomości: