Deweloper, który opuścił Twittera, ujawnił cechy pracy w firmie

24 listopada 2022 15:05
Deweloper, który opuścił Twittera, ujawnił cechy pracy w firmie фото

Deweloper Vitaliy Bondarenko, który na Twitterze zajmował stanowisko Staff Software Engineer, postanowił odejść z firmy po ultimatum ze strony nowego właściciela. Mówił na LinkedIn o polityce Elona Muska i szczegółach masowych zwolnień.

Według Bondarenko przez 14 miesięcy pracował w Twitterze jako inżynier sztabowy. Jego zespół utrzymywał kluczowe usługi w działaniu. Ukrainiec nazwał Elona Muska „bogatym i aroganckim”. Po przejęciu Twittera za jednym zamachem zniszczył kulturę korporacyjną zbudowaną przez lata. Połowa pracowników firmy została zwolniona przez Muska na podstawie wskaźników, których nikomu nie ujawnił. Potem zaczął obrażać pozostałych pracowników.

Po tym, jak miliarder zdał sobie sprawę, że zwolnił kilku krytycznych pracowników, poproszono ich o powrót. Pracownicy mieli 15 minut na podjęcie decyzji o powrocie. Bondarenko twierdzi, że Musk oczyścił towarzystwo z ludzi, których nie lubił. Przez osoby nieprzystosowane należy rozumieć pracowników, którzy krytycznie odnosili się do stylu zarządzania Muska i podejmowanych przez niego kroków.

Ukraiński deweloper nie wierzy, że infrastruktura Twittera upadnie z powodu masowych zwolnień. Chodzi o to, że jest bardzo wysokiej jakości.


Podobne wiadomości: