Elon Musk kupił Twittera i zwolnił kierownictwo firmy

28 października 2022 15:54
Elon Musk kupił Twittera i zwolnił kierownictwo firmy фото

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, zwolnił kilku dyrektorów Twittera po oficjalnym przejęciu kontroli nad firmą w czwartek wieczorem. Od razu dodał, że nie zamierza zwolnić 75% pracowników.

Dyrektor generalny Twittera Parag Agrawal, dyrektor finansowy Ned Segal i Vijaya Gadde, szefowa działu prawnego, zaufania i bezpieczeństwa, zostali zwolnieni, podał FOX Business, powołując się na zweryfikowanych informatorów. Musk oskarżył całą trójkę o wprowadzenie w błąd jego i inwestorów ze względu na liczbę fałszywych kont na platformie.

Ten ruch nastąpił po tym, jak Musk sfinalizował swoją 44 miliardową umowę kupna Twittera, kończąc wielomiesięczną historię, która rozpoczęła się w kwietniu. Musk wycofał się z umowy w lipcu, oskarżając firmę o niedostarczanie wystarczających informacji o kontach botów.

Musk wszedł do siedziby Twitter z porcelanowym zlewem

Nastąpiła batalia prawna, której kulminacją był sędzia z Delaware, który nakazał obu stronom zamknięcie transakcji do 28 października. Na początku tego miesiąca Musk zaproponował wdrożenie swojej pierwotnej oferty zakupu Twittera o wartości 44 miliardów dolarów. Kierownictwo Twittera zgodziło się.

Powodem, dla którego kupiłem Twittera, jest to, że dla przyszłości cywilizacji ważne jest posiadanie wspólnego cyfrowego placu miejskiego, na którym można dyskutować o szerokim zakresie przekonań w zdrowy, pozbawiony przemocy sposób. Obecnie istnieje wielkie niebezpieczeństwo, że sieci społecznościowe podzielą się na skrajnie prawicowe i skrajnie lewe komory echa, które szerzą jeszcze więcej nienawiści i dzielą nasze społeczeństwo.
Elon Musk

W środę Musk wszedł do siedziby firmy w San Francisco z porcelanowym zlewem, zmienił swój profil na Twitterze na Chief Twit.

 


Podobne wiadomości: