Elon Musk wyznaczył datę prezentacji pierwszego humanoidalnego robota Tesli Optimus

28 września 2022 13:43
Elon Musk wyznaczył datę prezentacji pierwszego humanoidalnego robota Tesli Optimus фото

Zgodnie z ideą Tesli, Optimus ma zastąpić większość rutynowej pracy człowieka.

Firma Tesla należąca do Elona Muska zaczęła wysyłać zaproszenia na doroczne wydarzenie Tesla AI Day, z którego wynika, że ​​30 września w ramach pokazu zostanie zaprezentowany pierwszy humanoidalny robot firmy, Tesla Bot, teraz lepiej znany jako Tesla Optimus.

Cyfrowej pocztówce towarzyszy również ilustracja przedstawiająca „ręce” robota, którego palce układają się w symbol w kształcie serca.

Tuż przed rozesłaniem zaproszeń wakaty pojawiły się również na stronie Tesli, z której opisu wynika, że ​​firma zamierza wykorzystywać w swoich przedsiębiorstwach tysiące humanoidalnych robotów. Chcą wykorzystać je do wykonywania powtarzalnych i monotonnych zadań, co zautomatyzuje ich realizację.

tesla bot

Koncepcja robota humanoidalnego ogólnego przeznaczenia została po raz pierwszy zaprezentowana ponad rok temu. Zgodnie z ideą Tesli, Optimus ma zastąpić większość rutynowej pracy człowieka. Mówimy o zakupach na bazarach i innych codziennych zmartwieniach. Jednocześnie Musk podkreślił następnie, że robot nie ma na celu odbierania pracy samym ludziom.

Na początku 2022 r. Musk powiedział, że Tesla w tym roku priorytetowo traktuje rozwój działającego prototypu robota humanoidalnego, zamiast wprowadzać nowe produkty, które zostały przełożone do 2023 roku. Miliarder zauważył również, że opinia publiczna nie widziała jeszcze wartości Tesli Optimus, ale ten robot „całkowicie zmieni światową gospodarkę”.


Podobne wiadomości: