Chiny z powodzeniem przetestowały lewitujące maszyny. Poruszają się już z prędkością ponad 200 km/h

15 września 2022 11:14
Chiny z powodzeniem przetestowały lewitujące maszyny. Poruszają się już z prędkością ponad 200 km/h фото

W Chinach pomyślnie przetestowano technologię maglev zainstalowaną w samochodzie, podczas której samochód ważący 2,8 tony wzniósł się na wysokość 35 mm i przeleciał nad drogą.

Pojazd, opracowany przez Southwestern Jiaotong University w Chengdu, został mocno zmodyfikowany. Do lewitacji zainstalowano konstrukcję z magnesem trwałym, a wzdłuż drogi ułożono tor, który umożliwia lewitację samochodu.

Rozwój pojazdów maglev będzie w centrum uwagi w nadchodzących latach, według profesora Dana Ziganga, który ma nadzieję, że technologia może pomóc w zmniejszeniu zużycia energii i zwiększeniu zasięgu samochodów w przyszłości.

Tego samego dnia przeprowadzono kolejną próbę drogową, tym razem z prędkością 200 km/h. W sumie na odcinku trasy o długości 7,9 km przetestowano osiem pojazdów, w tym pięć zasilanych nowymi źródłami energii, których maksymalna prędkość zbliżała się do 230 km/h.

Testy zostały zorganizowane przez lokalne władze transportowe i miały na celu zbadanie projektowania dróg i środków bezpieczeństwa do jazdy z dużą prędkością.


Podobne wiadomości: