Turystyka medyczna w Kijowie i na Ukrainie

22 sierpnia 2022 13:36
Turystyka medyczna w Kijowie i na Ukrainie фото

Turystyka medyczna to dość popularna dziedzina turystyki, której głównym celem jest zorganizowanie leczenia pacjenta za granicą. Różni się ona od zwykłej turystyki tym, że łączy wypoczynek za granicą z usługami medycznymi, które są gotowe świadczyć wiodące światowe ośrodki i kliniki.

Międzynarodowa turystyka medyczna ma wiele zalet:

 • Najnowocześniejsze techniki diagnostyczne i terapeutyczne, które umożliwiają precyzyjne diagnozowanie i leczenie, są rozwijane we wszystkich dziedzinach medycyny;
 • Innowacyjna terapia oparta na bezbolesności;
 • Maksymalna dostępność wyposażenia instytucjonalnego. Dostępność wszystkich niezbędnych urządzeń pozwala na szybkie leczenie i rehabilitację pacjentów;
 • Unikalne usługi i procedury medyczne. Większość usług świadczonych w zagranicznych klinikach nie jest dostępna w kraju ojczystym;
 • Profesjonalizm i wysoka jakość usług. Personel medyczny posiada wszelką wiedzę potrzebną do skutecznego wsparcia i pomocy pacjentom poddawanym leczeniu za granicą.

TURYSTYKA MEDYCZNA ZA GRANICĄ TO POSTĘPOWA MEDYCYNA I 98% SKUTECZNOŚCI.

Dlaczego obcokrajowcy wybierają kliniki na Ukrainie?

Jak wskazują statystyki, nie tylko Ukraińcy wyjeżdżają na leczenie za granicę, ale także obcokrajowcy przyjeżdżają na leczenie do Kijowa. Korzyści z turystyki medycznej na Ukrainie:

 • Stosunek jakości do ceny. W porównaniu z ośrodkami europejskimi, usługi medyczne na Ukrainie są tańsze i dobrej jakości;
 • Dostępność ośrodków rehabilitacyjnych i sanatoriów, w których rehabilituje się osoby i dzieci z porażeniem mózgowym;
 • Rozwinięto stomatologię, okulistykę i ginekologię. W Mołdawii, na Białorusi i w Niemczech jakość usług stomatologicznych jest niższa, a ceny wygórowane;
 • Innowacyjne technologie komórkowe i zaawansowana medycyna reprodukcyjna. Przeszczepy komórek macierzystych są zakazane w niektórych krajach, ale na Ukrainie wykonuje się je z powodzeniem od dziesięciu lat;
 • Rozwinięte surogatka, umożliwiające wybór matki zastępczej i dokładne zaprogramowanie płci nienarodzonego dziecka.

Wszystko to sprawia, że turystyka medyczna do klinik w Kijowie i innych miastach cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców bliskiej i dalekiej zagranicy.

Ceny procedur medycznych na Ukrainie i za granicą

Koszt usług medycznych w ukraińskich klinikach i placówkach jest wielokrotnie niższy niż w rozwiniętych krajach europejskich. Jednocześnie jakość naszego leczenia nie ustępuje jakości leczenia w Europie.

Jeśli porównamy szereg procedur chirurgicznych, ukraińscy lekarze wykonują je o 30-70% taniej niż specjaliści międzynarodowi. Kliniki w Niemczech i Izraelu pobierają opłaty nie tylko za świadczone usługi, ale także za reputację organizacji. Natomiast ceny dla turystów medycznych na Ukrainie różnią się nieznacznie od cen krajowych.

Koszt leczenia w ośrodkach ukraińskich jest praktycznie 2-3 razy niższy niż w Niemczech, Polsce czy Izraelu:

 • Usuwanie żylaków, średnio 28 tys. UAH, a za granicą od 90 tys;
 • Koszt usunięcia pęcherzyka żółciowego wynosi 22 000 hrywien, a za granicą - 33 000 hrywien;
 • Koszt histeroskopii wynosi 13 000-14 000 hrywien, a w klinikach zagranicznych - 29 000 hrywien.

Organizowanie zagranicznych wyjazdów w celach medycznych

Przy całej swojej atrakcyjności i zaletach, trudno jest zorganizować podróż na własną rękę. Pierwsze trudności, jakie napotykają osoby chcące poddać się leczeniu w wiodących placówkach zagranicznych, to bariera językowa, umawianie się na wizyty u niezbędnych specjalistów, gromadzenie dokumentów, kwestie zakwaterowania i pobytu w kraju.

UAMT to organizacja zajmująca się pomocą pacjentom z Ukrainy w zorganizowaniu wycieczki medycznej do jednej ze światowej klasy klinik.

Ukraińskie Stowarzyszenie Turystyki Medycznej utrzymuje bezpośrednie kontakty z instytucjami międzynarodowymi i jest w stanie rozwiązać wiele problemów:

 • Przygotuj niezbędne dokumenty i zleć ich tłumaczenie;
 • Wybierz najlepszą placówkę i umów się na wizyty u odpowiednich specjalistów;
 • Sformułuj budżet wyjazdu, który będzie obejmował koszty leczenia, diagnozy i zakwaterowania;
 • Zapewnienie pacjentowi bezpieczeństwa podczas terapii za granicą.

Główną zaletą współpracy z UAMT jest bezpłatne świadczenie usług, dzięki czemu turystyka medyczna dla Ukraińców staje się jeszcze bardziej dostępna i bliższa.


Podobne wiadomości: