Usyk ponownie pokonał Joshuę – najlepsze momenty walki

21 sierpnia 2022 10:51
Usyk ponownie pokonał Joshuę – najlepsze momenty walki фото

Nazwanie rewanżu między Ołeksandrem Usykiem i Anthonym Joshuą po prostu „oczekiwanym” to nic nie mówić.

Druga walka między ukraińskimi i brytyjskimi bokserami została wcześniej nazwana głównym wydarzeniem 2022 roku. Były ku temu powody: pierwsza walka stała się prawdziwą ozdobą boksu ze wszystkich punktów widzenia. Wtedy szykowna technika Usyka okazała się silniejsza niż niesamowita moc Joshuy. Pochodzący z Krymu, na którego mało kto stawiał, legalnie odebrał prawie wszystkie pasy wagi ciężkiej.

Oczywiście od razu zaczął mówić o zemście przepisanej w kontrakcie. Nawiasem mówiąc, Joshua miał okazję odmówić drugiej walki, zabierając przy tym ogromne odszkodowanie. Ale ranny Brytyjczyk natychmiast oświadczył - będzie druga bitwa! Usykowi też to nie przeszkadzało. Anthony podkreślił, że podczas treningu zmienił dosłownie wszystko i teraz wie, jak pokonać Aleksandra. Ukrainiec nic takiego nie powiedział, ale większość nadal stawia na jego zwycięstwo w rewanżu.

Głównym atutem Joshuy jest potężny cios w ciało, którym kilkakrotnie łapie Aleksandra. Odpowiedział szybkimi seriami, które trafiają dokładnie w głowę przeciwnika. Przed ostatnią rundą walki wydawało się, że Usyk powinien mieć niewielką, ale punktową przewagę. Zrozumiał to Joshua, który zaczął śmiało wspinać się naprzód. To tylko trafiło w ręce Aleksandra, którego kontrataki wyglądały świetnie.

Wcześniej decyzja sędziego nie była zbyt niespokojna. Usyk nie wykazał całkowitej dominacji, ale zrobił wystarczająco dużo, by wygrać na punkty. Joshua pokazał znaczne postępy, ale to nie wystarczyło, by zablokować atuty Ukraińca.


Podobne wiadomości: