W Warszawie chcą zamontować worki treningowe w miejscach publicznych

6 lutego 2023 17:53
W Warszawie chcą zamontować worki treningowe w miejscach publicznych фото

W Warszawie proponują wieszanie w miejscach publicznych worków treningowych, które pomogłyby miejscowym radzić sobie z niepokojem i stresem. Zgodnie z planem w stolicy powinno pojawić się 36 miejsc publicznych z gruszkami.

Autorami tego projektu są troje warszawiaków. Ich propozycja polega na zainstalowaniu co najmniej jednego worka treningowego w każdej z 18 dzielnic miasta. Pozostałe 18 gruszek rozdysponowano by między miejscami „intensywnej aktywności i wzmożonej zabudowy” – od przestrzeni kulturalnych po biurowce i obiekty poprzemysłowe.

worek treningowy na ulicy

Zdaniem autorów nie każdego stać na treningi i udostępnienie boksu wszystkim byłoby dobrym pomysłem. Poza tym coś podobnego zostało już wdrożone w Amsterdamie, gdzie w czasie surowych restrykcji związanych z koronawirusem kluby bokserskie wieszały gruszki na ulicy i tam odbywały treningi.

Według wstępnych szacunków instalacja worków treningowych może kosztować 428 tys. zł. Projekt został ogłoszony w ramach budżetu obywatelskiego, dzięki któremu warszawiacy decydują na co wydać część stołecznego budżetu. Jeśli projekt zdobędzie wystarczającą liczbę głosów lokalnych, zostanie zrealizowany.


Podobne wiadomości: