«Nie mam ochoty nosić garnituru, płaszcza przeciwdeszczowego i legginsów»: Jason Statham o filmach z superbohaterami

9 grudnia 2023 00:36
«Nie mam ochoty nosić garnituru, płaszcza przeciwdeszczowego i legginsów»: Jason Statham o filmach z superbohaterami фото

56-letni brytyjski aktor Jason Statham opowiedział o filmach o superbohaterach. W rozmowie z Variety wyjaśnił swoją odmowę udziału w projektach Marvela i DC.

Nie mam ochoty nosić garnituru z płaszczem przeciwdeszczowym i legginsami. Uwielbiam oldschoolowe filmy z lat 80-tych. Inspirowałem się Stallone i Arnoldem Schwarzeneggerem. A przed nimi Steve McQueen, Paul Newman i Clint Eastwood. Nie wyobrażam sobie, żeby którekolwiek z nich zakładało pelerynę, maskę i latało na linach.

Filmy są jak muzyka: niektórzy lubią country i westerny, inni lubią heavy metal. Bardziej interesują mnie bardziej przyziemne rzeczy. Lubię być elementem realizmu w naszym szalonym świecie.

Statham zaczął grać w filmach w roku 1998. Zyskał popularność jako bohater akcji. W swojej karierze brał udział w pracach nad takimi franczyzami jak „Adrenalina”, „Transporter” czy „Szybcy i wściekli”.

Zasadniczo aktor gra twardzieli, często kojarzonych ze światem przestępczym. Fani wierzą jednak, że prędzej czy później pojawi się w uniwersum Marvela i DC, gdzie pojawiło się wiele hollywoodzkich gwiazd. Vin Diesel z tego samego filmu Szybcy i wściekli podkłada głos Grootowi w Marvel Cinematic Universe, a Dwayne Johnson gra Czarnego Adama w świecie DC. Stallone wystąpił w trylogii Strażnicy Galaktyki (2014, 2017, 2023).


Podobne wiadomości: