Bedronka pozwana za promocję «12 puszek piwa + 12 gratis» w miesiącu trzeźwości

30 listopada 2023 15:13
Bedronka pozwana za promocję «12 puszek piwa + 12 gratis» w miesiącu trzeźwości фото

Aktywiści złożyli skargę na sieć sklepów Bedronka do prokuratury. Wszystko za sprawą specjalnej oferty „Kup 12 puszek piwa, a 12 kolejnych dostaniesz gratis”. Sieć handlowa zorganizowała tę promocję w czasie miesiąca trzeźwości w Kościele.

Jak podała Wyborcza, zamiar skierowania odpowiedniego zawiadomienia do prokuratury był omawiany już w sierpniu.

„Bedronka postanowiła uczcić długi weekend i miesiąc trzeźwości w Kościele imprezą zachęcającą do pijaństwa” – powiedział wówczas, powołując się na Krajowe Centrum Zwalczania Uzależnień, które „uważa takie działania za naruszenie polskiego prawa”. Nie podano, na czym dokładnie polegało przestępstwo.

Zawiadomienie do prokuratury wpłynęło na początku października. Teraz o decyzji organu doniosły media – służba prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie poinformowała o odmowie prowadzenia śledztwa w tej sprawie:

„Analiza zawiadomienia oraz materiałów zebranych w procesie weryfikacji wykazała, że ​​opisane w zawiadomieniu zachowanie nie ma znamion czynu zabronionego.”

Zgodnie z Ustawą o wychowaniu wstrzemięźliwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi reklama alkoholu innego niż piwo jest zabroniona.


Podobne wiadomości: