Charytatywna zbiórka żołędzi i orzechów dla zwierząt: urocze wydarzenie w warszawskim zoo

29 września 2023 15:38
Charytatywna zbiórka żołędzi i orzechów dla zwierząt: urocze wydarzenie w warszawskim zoo фото

22 września w warszawskim ZOO rozpoczęła się charytatywna akcja edukacyjna. Codziennie od 7:00 do 19:00 każdy może zostawić żołędzie i orzechy lokalnym mieszkańcom. Promocja potrwa do 22 października.

Żołędzie, orzechy laskowe i włoskie można przynosić do warszawskiego zoo codziennie do 22 października w godzinach 7.00 – 19.00. Proponuje się pozostawianie smakołyków przy dwóch wejściach: u ochrony, od strony ulicy Ratuszowej i przy wejściu od strony Mostu Gdańskiego.

Cel zbiórki charytatywnej

Organizatorzy wydarzenia chcą porozmawiać więcej o tym, jak karmione są zwierzęta w zoo i poza nim. Organizatorzy planują zainteresować ludzi zachowaniami proekologicznymi i uważnym podejściem do losu zwierząt, a także nauczyć ich prawidłowego korzystania z zasobów przyrody. Ze zbierania żołędzi i orzechów skorzystają nie tylko ludzie, ale także zwierzęta z ogrodów zoologicznych, które czekają na jesienne smakołyki.
Zebrane żołędzie i orzechy zostaną wykorzystane do karmienia zwierząt w zoo.

Organizatorzy zbiórki przypominają o konieczności dbania o to, aby dostarczane do punktów smakołyki były dojrzałe, suche, zdrowe, a w środku wolne od brudu i owadów. Zanieczyszczone, mokre, zepsute, spleśniałe, zgniłe żołędzie i orzechy nie będą akceptowane, ponieważ mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia zwierząt. Ogród zoologiczny nie przyjmuje także kasztanów – zwierzęta ich nie jedzą.


Podobne wiadomości: