Wyrzucony ze szkoły przez wyśmiewanie: historia Rossiego de Palmy, który mimo ostrej krytyki błyszczy na ekranie

21 września 2023 15:51
Wyrzucony ze szkoły przez wyśmiewanie: historia Rossiego de Palmy, który mimo ostrej krytyki błyszczy na ekranie фото

Wygląd hiszpańskiej aktorki może dla wielu wydawać się niezwykły. Ale to właśnie dzięki bystrości i charyzmie Rossiego 58-letnia de Palma pozostaje muzą znanych projektantów mody i reżyserów filmowych, pokazując swoim przykładem, że kobieta nie powinna przekształcać twarzy zgodnie z ogólnie przyjętymi standardami, ale zaakceptuj i pokochaj siebie taką, jaka jest.

Rosa Elena García Echave urodziła się 16 września 1964 roku w Palma de Mallorca w Hiszpanii. Dwuznaczny wygląd dziewczyny był często wyśmiewany przez rówieśników. .
Jako nastolatka Rosa Elena tak bardzo nie lubiła swojego wyglądu, że starała się nie robić zdjęć ani nie spotykać się z rówieśnikami. Z powodu ciągłego wyśmiewania rówieśników musiała nawet rzucić szkołę.

Rossy de Palma mały

W 1984 roku zaczęła występować w restauracjach ze stworzoną przez siebie grupą popową Peor Impossible (Najgorsze niemożliwe).
Rossi powiedział kiedyś, że nazwa grupy nie pojawiła się przypadkowo: „Nazwaliśmy się tak, aby każdy, kto nie lubi naszej pracy, nie mógł na nas narzekać. Powiedzieliśmy, że jesteśmy najgorsi z najgorszych!”

Pewnego razu na jednym z występów grupy reżyser zauważył piosenkarkę o nietypowym wyglądzie. W ten sposób Rosa Elena wkroczyła w świat kina.
Początkowo aktorka otrzymywała epizodyczne role w filmach, a potem nastąpił przełom - zagrała w filmie „Kobiety na skraju załamania nerwowego” i po premierze obudziła się sławna.

Chcąc przewrócić stronę i zapomnieć o nieszczęśliwej przeszłości, Rosa Elena zdecydowała się przyjąć pseudonim. Pomógł jej w tym hiszpański projektant mody Manuel Pina i ochrzcił dziewczynkę Rossi de Palma - na cześć rodzinnego miasta aktorki, Palma de Mallorca.

Rossi poczyniła postępy w kinie i ostatecznie zyskała popularność poza rodzinną Hiszpanią. W ten sposób film „High Fashion”, w którym Rossi zagrał z Sophią Loren i Julią Roberts, zmienił początkującą aktorkę w prawdziwą osobowość medialną.

Po sukcesie w branży filmowej Rossi zagrała w kilku teledyskach, a nawet próbowała swoich sił w branży modelek, biorąc udział w pokazach mody.

W przeciwieństwie do kariery, życie rodzinne Rossiego nie układało się. Jej wybrankiem przez prawie 10 lat był hiszpański aktor i model Santiago Lajusticia, ale trudne relacje z mężem zmusiły Rossiego do opuszczenia go w 1996 roku. Już wtedy na horyzoncie pojawił się Ota, tajemniczy Kubańczyk, uważany za ojca dzieci aktorki. Jednak sama Rossi trzyma w tajemnicy, która urodziła syna Gabriela i córkę Lunę.

Rossi tak komentuje swój związek: „Pierwszego chłopaka miałam w wieku 18 lat. Potem przeprowadziłam się do Madrytu i zakochałam się w mężczyźnie, z którym spędziłam 9 lat. Po tym związku naprawdę chciałem znaleźć partnera, ale teraz to pragnienie osłabło. Przekonanie, że jesteśmy coś warci tylko wtedy, gdy mamy kogoś u swego boku, każe nam wierzyć, że musimy zapracować na prawo do bycia kochanymi. To już tworzy toksyczne relacje”.

Rossi de Palma często porównywana jest do dzieł artysty Pabla Picassa. A dziś jej wygląd to marka osobista, która nie tylko generuje dochody, ale także rozsławia hiszpańską aktorkę na całym świecie. Rossi uważa, że ​​kluczem do jego sukcesu jest niezachwiana pewność siebie. Rzeczywiście, gdyby Rossi choć raz posłuchał krytyki i poszedł pod nóż chirurga, świat mógłby nie dowiedzieć się o istnieniu tej wyjątkowej kobiety.

Rossi ujmuje to prosto: „Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to nauczyć się kochać siebie. Tę wewnętrzną miłość należy pielęgnować, zanim w ogóle spotkasz osobę, której pozwolisz się kochać. Jeśli nie kochasz prawdziwego siebie, nikt tego nie zrobi. Przykro mi, ale takie są fakty”.
Aktorka wypuściła własną linię bielizny, stworzyła wyjątkowe perfumy i walczy o prawa kobiet. Cóż, nie każda powszechnie uznana piękność może pochwalić się takimi sukcesami.


Podobne wiadomości: