Karpacz i Zakopane - najlepsze europejskie atrakcje przyrodnicze

21 sierpnia 2023 20:06
Karpacz i Zakopane - najlepsze europejskie atrakcje przyrodnicze фото

W pierwszej dziesiątce atrakcji przyrodniczych Europy Środkowo-Wschodniej znalazły się aż trzy miejsca z Polski. A 2 z nich są na pierwszych pozycjach.

Statista.com opublikował listę 10 najlepszych atrakcji przyrodniczych w Europie na platformie Booking.com. Lista odzwierciedla stan opinii publicznej na czerwiec 2023 r. Polskie miejsca plasują się w nim na pierwszej, drugiej i piątej pozycji.

Niekwestionowanym liderem zestawienia jest Zakopane. Redaktorzy serwisu statista.com podkreślają, że to polskie miasto to idealne połączenie – zimą można tu jeździć na nartach, a latem uprawiać górskie wędrówki, piesze wycieczki i rafting.

Zakopane jest popularne wśród zagranicznych turystów. W tym sezonie przybyli tu nie tylko stali bywalcy, ale także wielu mieszkańców krajów arabskich. „Nie jest tu zimno, ale nie jest też gorąco w porównaniu z temperaturami, które mamy teraz w domu. Europejczycy kochają słońce i ciepło. Lubimy, gdy na wakacjach jest trochę chłodniej ”- powiedział jeden z turystów.
Zakopane nie jest zjednoczone

Drugie miejsce przypadło Karpaczowi. To polskie miasto położone w Sudetach Zachodnich jest najbardziej lubiane przez miłośników narciarstwa. Latem, podobnie jak Zakopane, oferuje możliwości górskich wędrówek. Wędrówki po Karkonoszach i oglądanie „Dzikiego Wodospadu” to jedna z głównych atrakcji tego miejsca.

Na piątym miejscu uplasowała się Szklarska Poręba, położona bardzo blisko Karpacza. Turyści cenią ją zwłaszcza za liczne wodospady i szlaki.

Pełny ranking wygląda tak

Zdjęcie - statista.com.

Pełny ranking wygląda tak:

  1. Zakopane, Polska;
  2. Karpacz, Polska;
  3. Bled, Słowenia;
  4. Braszów, Rumunia;
  5. Szklarska Poręba, Polska;
  6. Funchal, Portugalia;
  7. Innsbruck, Austria;
  8. Chamonix-Mont-Blanc, Francja;
  9. Synaj, Rumunia;
  10. Garmisch-Partenkirchen, Niemcy.

Podobne wiadomości: