«To był szalony dom»: były pracownik Twittera mówił o pracy dla Elona Muska

29 lipca 2023 23:59
«To był szalony dom»: były pracownik Twittera mówił o pracy dla Elona Muska фото

Menedżer produktu, którego Musk zwolnił w lutym, powiedział, że biznesmen nie konsultuje się ze swoim zespołem, a kieruje się jedynie intuicją i sondażami na Twitterze. Brakuje mu również inteligencji emocjonalnej.

Esther Crawford, która pełniła funkcję menedżera produktu na Twitterze, nagrała 15-minutowy film, w którym opowiadała o pracy dla Elona Muska i jego postaci.

Wiele osób pamięta Crawford z wirusowego zdjęcia, na którym śpi w śpiworze w biurze. Kobieta przyznała, że ​​z powodu tego zdjęcia była szeroko krytykowana: niektórzy nazywali ją pochlebcą, inni krytykowali pracującą matkę za to, że wybrała karierę ponad rodzinę. Obie te opinie nazywa fałszywą, ponieważ był to tylko twardy termin realizacji zadania, który wyznaczył „obsesyjny na punkcie szybkości” Elon Musk.

Według Crawforda, przed przybyciem Muska Twitter był „odizolowany, biurokratyczny, z głupimi tajnymi grami i regularnymi przetasowaniami ego”. Inżynierowie firmy musieli być politykami, aby mogli tam wygodnie pracować.

Crawford był optymistą co do zmiany właściciela Twittera, mając nadzieję, że założyciel Tesli i SpaceX „tchnie nowe życie” w firmę i będzie w stanie zrobić dobry wstrząs. Jednak wraz z powołaniem Muska rozpoczął się „dom wariatów”.

Crawford uważa Elona za „niezwykle czarującego i bardzo zabawnego”. Wśród jego dziwactw zauważa zwyczaj opowiadania w kółko tych samych historii. Ale prawdziwym problemem były nieprzewidywalne wahania nastroju miliardera.

Menedżer produktu był sfrustrowany, że biznesmen nie słuchał swojego zespołu, lecz kierował się intuicją, sondował użytkowników Twittera, a nawet konsultował się ze swoim biografem.

„Czasami wydawało się, że bardziej ufa przypadkowym recenzjom niż ludziom, którzy poświęcili swoje życie rozwiązaniu palącego problemu. Nigdy nie rozumiałam dlaczego i nadal mnie to zastanawia” – mówi.

Według Crawforda, Musk ma wyjątkowy talent do rozwiązywania złożonych problemów związanych ze stroną techniczną. Jednocześnie brakuje mu inteligencji emocjonalnej do rozwiązywania problemów wymagających dyskusji.

Pod koniec lutego Musk zwolnił Crawforda w ramach kolejnej fali zwolnień. Teraz nazywa to najlepszym prezentem, jaki kiedykolwiek otrzymała, ponieważ potrzebowała urlopu po ciężkiej pracy dla nowego właściciela firmy.

„Twitter rozwijał się bardzo powoli i cierpiał z powodu biurokracji, ale teraz X jest zarządzany przez kapryśnego lidera, którego instynkt kieruje się wyjątkowym i niezaprzeczalnie dziwnym doświadczeniem Elona jako najbardziej widocznego użytkownika platformy. Być może X odniesie spektakularny sukces. Lub nie epickie. W każdym razie będzie to bardzo interesujące” — mówi Crawford.


Podobne wiadomości: