Pisuary dla psów zainstalowane w Warszawie

27 lipca 2023 15:28
Pisuary dla psów zainstalowane w Warszawie фото
zdjęcie - wyborcza.pl

Na warszawskim Ursynowie ustawiono "psie pisuary" - betonowe słupki, przy których "czworonożni mogą się załatwić". Inicjatywa należy do lokalnej spółdzielni mieszkaniowej „Przy Metrze”.

Jak podaje Wyborcza, słupy pojawiły się w 12 miejscach - można je znaleźć między al. Komisji Edukacji Narodowej a ul. Raabego, w dzielnicy Raabego, a także na drodze ze stacji metra Natolin do parku Lasek Brzozowy wzdłuż alei KEN.

Psie toalety to prawie półmetrowe betonowe słupki z napisem „Pi(e)suar” i informacją o przeznaczeniu instalacji. Powinny ograniczyć liczbę miejsc, w których psy oddają mocz, a tym samym poprawić jakość otaczającej zieleni.

Pomysłodawcy inicjatywy opisują swój plan następująco: jeśli psy – za namową właściciela – zaczną się tam załatwiać, z czasem inne zwierzęta zrobią to samo, bo poczują znajomy zapach.

Słupki to dobry pomysł, nie rozwiążą wszystkich problemów, bo absolutnie wszystkie psy nie będą z nich korzystać i będą dalej sikać gdzie indziej, ale liczba takich miejsc prawdopodobnie będzie się zmniejszać.


Podobne wiadomości: