Twitter już nie istnieje: Elon Musk zmienił nazwę sieci społecznościowej

24 lipca 2023 18:16
Twitter już nie istnieje: Elon Musk zmienił nazwę sieci społecznościowej фото

Teraz nazywa się „X”. Dzień wcześniej ogłosił, że zamierza pozbyć się starego logo i starej marki portalu społecznościowego.

Ciągłe zmiany, które Elon Musk wprowadza na Twitterze, odpychają użytkowników. Platforma, prowadzona przez ekscentrycznego miliardera, często pojawia się w wiadomościach ze względu na swoje „innowacje”, które również często spotykają się z reakcją. Ostatnim przykładem jest ograniczenie liczby wyświetleń tweetów dla zwykłych użytkowników.

Jednak Musk nie zatrzymuje się i już zmienił logo Twittera. Nic nie stoi na przeszkodzie w realizacji tych pomysłów, bo Elon Musk tak naprawdę w pojedynkę ustala wszystko na tej platformie i nie podlega nikomu. Miliarder niedawno ogłosił swoją decyzję o rebrandingu Twittera, aby nadać usłudze krótką nazwę X, jednocześnie pozbywając się słynnego ptasiego logo. Teraz to stwierdzenie stało się rzeczywistością. Ciekawe, że to właśnie Elon Musk przez wiele lat był właścicielem domeny x.com, która już przekierowuje na Twittera.

Ewolucja logo Twittera

Ewolucja logo Twittera

Dziś niebieski ptak został oficjalnie zastąpiony logo w kształcie litery „X”. Choć w aplikacji mobilnej nie zaszły jeszcze żadne zmiany, wkrótce zamiast ptasiego logo zobaczymy tam X. Niestety, zgodnie z oczekiwaniami, nowe logo nie spodobało się użytkownikom. Wielu postrzegało to nie jako rebranding, ale jako usunięcie kultury Twittera. Dopiero okaże się, czy Musk wycofa swoją decyzję o zmianie logo Twittera po takiej reakcji.


Podobne wiadomości: