Historyczne wydarzenie: Elon Musk potwierdził, że pierwszy chip Neuralink zostanie wszczepiony człowiekowi na żywo

23 czerwca 2023 15:10
Historyczne wydarzenie: Elon Musk potwierdził, że pierwszy chip Neuralink zostanie wszczepiony człowiekowi na żywo фото

Historyczne wydarzenie: Elon Musk potwierdził, że pierwszy chip Neuralink zostanie wszczepiony człowiekowi na żywo.

Zostanie podany pacjentowi z tetraplegią, czyli porażeniem kończyn dolnych

Miliarder, przedsiębiorca, Elon Musk, potwierdził, że jego start-up z chipem mózgowym Neuralink rozpocznie w tym roku pierwsze testy na ludziach.

Przemawiając na imprezie VivaTech w Paryżu, Elon Musk powiedział, że Neuralink planuje wszczepić pacjentowi pierwszy chip podczas transmisji internetowej.

W zeszłym miesiącu Neuralink powiedział, że otrzymał zgodę US Food and Drug Administration (FDA) na swoje pierwsze badanie kliniczne na ludziach, kamień milowy dla startupu. Jednocześnie firmie grozi dochodzenie w Stanach Zjednoczonych w sprawie eksperymentów na zwierzętach. FDA przyznała, że ​​agencja zezwoliła Neuralink na użycie implantu mózgowego i robota chirurgicznego do prób, ale odmówiła podania dalszych szczegółów.

Wcześniej Elon Musk powiedział, że Neuralink planuje wszczepić chip pierwszemu pacjentowi z tetraplegią, czyli porażeniem kończyn dolnych.

Nie wiadomo jeszcze, ilu pacjentów jego firma planuje wszczepić chipy mózgowe w pierwszych próbach i jak długo potrwa operacja u każdego pacjenta.


Podobne wiadomości: