Jak ukazało się legendarne zdanie «I'll be back» - Arnold Schwarzenegger opowiedział szczegółom filmowanie «Terminatora»

20 maja 2023 21:31
Jak ukazało się legendarne zdanie «Ill be back» - Arnold Schwarzenegger opowiedział szczegółom filmowanie «Terminatora» фото

Według aktora nie chciał wymawiać tego zdania, a nawet pokłócił się z reżyserem Jamesem Cameronem.

Arnold Schwarzenegger powiedział w wywiadzie dla Hollywood Reporter, że zdanie "I'll be back" z „Terminatora” (1984) powstało w wyniku potyczki z reżyserem filmu Jamesa Camerona.

„Jim Cameron i ja argumentowaliśmy, jak wymówić to zdanie, ponieważ czułem się niekomfortowo powiedzieć, I'll be back” - powiedział Schwarzenegger. Potem powiedział do reżysera: „Myślę, że lepiej powiedzieć: I will be back”. Na który Cameron odpowiedział: „Czy jesteś scenarzystą? To tylko jedno słowo. Nie naucz mnie pisać. Nie mówię, jak cię grać. "

W odpowiedzi Schwarzenegger powiedział, że reżyser ciągle nauczył go grać. W rezultacie Cameron wyjaśnił aktorowi, dlaczego powinien powiedzieć: „Arnold, uważasz, że to brzmi dziwnie. To jest źle. Wymawiasz to zdanie, takie jak ja lub Dean Winter (wykonawca roli Charliego Dixona). Dlatego pracuje ”.

Następnie Cameron poprosił Schwarzeneggera o wymówienie tego wyrażenia dziesięć razy na różne sposoby. Wszystkie próby zostały zarejestrowane, a ostatecznie Cameron wybrał jedną z wersji.

Według aktora ludzie nadal proszą go o wymówienie tego legendarnego wyrażenia.

75-letni Arnold Schwarzenegger w całej swojej karierze wystąpił w pięciu filmach o terminatorze, z których ostatni-„Terminator: Dark Fates” (Terminator: Dark Fate)-został wydany w 2019 roku. Aktor powiedział, że nie będzie już grał tej roli, ale sama franczyza nie została jeszcze ukończona.


Podobne wiadomości: